Премиер лига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза се враќа Премиер лигата и ова коло се игра големото дерби помеѓу Манчестер Сити и Арсенал.

Њукасл – Вест Хем – ГГ

Њукасл оваа сезона разочара и не ги оправда очекувањата па моментално се наоѓа на 10-то место на табелата, но се уште има шанси да се бори за излез во Европа, поради тоа овој меч е од големо значење. Вест Хем игра добро оваа сезона, но не е убедлив на гостувањата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Борнмут – Евертон – ГГ

Евертон откако му ги вратија одземените бодови излезе од опасната зона, но во последно време игра многу лошо и на последните пет меча освои само два бода, па мора што поскоро да се поправи бидејќи ќе го загрози опстанокот. Борнмут игра според очекувањата, па е далеку од опасната зона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365

Челзи – Барнли – 1

Челзи оваа сезона игра под сите очекувања, се наоѓа на средина на табелата и повеќе нема шанси за ништо. Сепак, во последно време заигра подобро и е голем фаворит за овој меч. Барнли се наоѓа на претпоследното место и го чека грчевита борба за опстанок, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Нотингем Форест – Кристал Палас – ГГ

Нотигем Форест се наоѓа во зоната за испаѓање и до крајот ќе се бори за опстанок. Моментално се наоѓа во исклучително лоша форма и на последните четири меча освои само еден бод. Од друга страна Палас е во комотна позиција и игра растеретено, па е во добра форма во моментов. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Шефилд Јунајтед – Фулам – 2

Шефилд е на последното место на табелата, убедливо најслаб тим во лигата и готово сигурно ќе оди во понизок ранг. Фулам пак и оваа сезона ги оправда очекувњата иако им заминаа некои важни фудбалери. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 воBet365

Тотенхем – Лутон – 1-1

Тотенхем се бори за место во Топ 4 и има реални шанси за тоа, па нема право на кикс на вакви натпревари каде е апсолутен фаворит. Лутон се бори за опстанок и моментално се наоѓа над граница со опасната зона, но очегледно ќе мора да бара бодови на други натпревари. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.95 во 22Bet.

Астон Вила – Вулверхемптон – 1

Астон Вила беше апсолутен хит оваа сезона, но во последно време има пад на формата,па сега го доведе до прашање и четвртото место на табелата. Поради тоа нема право на кикс и мора да победува на домашен терен. „Волците“ оваа сезона играат одлично, не се во опасност за испаѓање па играат растеретено. Сепак, нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Брентфорд – Манчестер Јунајтед – 2

Манчестер Јунајтед иако оваа сезона не ги оправда очекувањата и моментало се наоѓа на 6-то место на табелата, сепак се уште има шанси да се избори за пласман во ЛШ, па нема право на кикс. Тимот на Тен Хаг се наоѓа пред императив победа, иако ова воопшто не е лесно гостување и Бренфорд дома е опасен против фаворитите. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.30 во Бет365.

Ливерпул – Брајтон – 3+

Ливерпул се наоѓа пред императив победа бидејќи ова коло играат двата најголеми конкуренти помеѓѓу себе. Со победа може да се искачи на врвот на табелата, па нема право на кикс. На гости им доаѓа незгодниот Брајтон, но квалитетот и домашниот терен се на страната на „црвените“. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Манчстер Сити – Арсенал – 3+

Дерби на колото и дуел кој може да го одлучи шампионот. Сити е домаќин и поради тоа благ фаворит на овој меч, но Арсенал се наоѓа во исклучителна форма и нема лесно да се предаде. Двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме возбудлив дуел со многу голови, Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*