Тикет на денот (недела, 31.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес католиците слават Велигден, па понудата е малку поограничена, но сепак доволно голема за да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Штутгарт – Хајденхејм – 1/1 @ 1.80 во Mozzart

Екипата на Штутгарт се уште важи за едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Бундеслигата. Тие се наоѓаат на одличното трето место и малку ги дели од директен пласман во Лигата на шампионите што би било голем успех за Швабите. Од друга страна Хајденхејм е на средината на табелата и тоа благодарение на одличните игри од првиот дел на сезоната. Во последно време играат многу лошо и за тоа зборуваат резултатите од последните пет првенствени натпревари каде што овој тим зеде само два бода. Домаќините на овој дуел очекуваме да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.80 во Mozzart.

Манчестер Сити – Арсенал – ГГ @ 1.67 во 22Bet

Во англиската Премиер лига, денешниот последен термин е резервиран за дерби натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Манчестер Сити и Арсенал. Граѓаните се уште се во тесна трка за титулата и како што стојат работите така и ќе биде до самиот крај на сезоната. Арсенал на пауза замина како првопласиран тим, а оваа година имаат сериозна намера да стигнат до пехарот во Премиер лигата. Како и да е, овде да се типува на конечен исход е навистина тешко, па одлучивме да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Ница – Нант – 1 @ 1.70 во 20Bet

Екипата на Ница се снаоѓа одлично оваа сезона и може да заклучиме дека фановите на овој клуб се комплетно задоволни со досегашниот учинок. Имено од 26 изиграни натпревари собраа 43 бода и тоа можеби е малку за титула, но е сосема доволно за да бидат во борба за пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Нант пак е дел од црвената зона и на последните пет натпревари имаат само една победа, па формата не им е баш на завидно ниво. Сметаме дека Ница ќе ја искористи кризата на Нант и дека ќе земе нови три бода на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.70 во 20Bet.

Пакс – Ујпешт – 1 @ 1.62 во Bet365

Домаќините оваа сезона се во тесна конкуренција заедно со Ференцварош за титулата. Можеби имаат хендикеп со оглед на тоа што имаат 2 бода помалку и еден натпревар повеќе, но секако до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме. Ујпешт изостана во борбата за горниот дел од табелата, но барем се надвор од црвената зона и се наоѓаат на сигурно. Според сите параметри, екипата на Пакс е фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме да ја оправдаат таа улога без поголеми проблеми. Ние одлучивме да типуваме 1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*