Серија А 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 29-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Интер и Наполи.

Монца – Каљари – 1

Каљари влезе во одлична форма во последно време и запиша две победи со ред, па излезе од опасната зона. Но тимот од Сардинија игра слабо на гостувањата, а од друга страна Монца игра многу солидно на домашен терен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Удинезе – Торино – ГГ

Удинезе во последно време заигра многу подобро, запиша само еден пораз на последните пет меча, па сега е блиску до средината на табелата. Не би требало да има проблем да обезбеди опстанок, но потреби му се бодовите од домашните натпревари. Торино е сигурен и тешко дека ќе може да се озбори за пласман во Европа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Салернитана – Лече – 3+

Салернитана е на последното место на табелата и со една нога во втора лига, а Лече се обидува да се спаси од испаѓање. Тимот е во многу лоша форма, освои само еден бод на последните пет меча па дојде до тренерска смена. Сега новиот тренер ќе сака да започне со позитивен резултат, а има противник по мерка. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Фросиноне – Лацио – ГГ

Лацио се наоѓа во многу незгодна ситуација, испадна од ЛШ и е далеку од Топ 4 во Серија А. Притоа, тренерот Сари си поднесе оставна и го остави тимот на цедило, па атмосферата во клубот не е добра. Новиот тренер ќе сака да започне со победа, но Фросиноне нема лесно да се предаде на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Јувентус – Џенова – 1

Јувентус има пад на формата во последно време па го загуби и второто место на табелата после неколкуте киксови. Тимот на Алегри сака конечно да се врати на победите и ќе се бори за второто место, па се наоѓа пред императив победа. Џенова пријатно изненади оваа сезона и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365

Верона – Милан – 2

Милан се наоѓа во добра форма и се искачи на второто место на табелата, па сега ќе сака да го задржи. Поради тоа се наоѓа пред императив победа, но Верона на домашен терен е опасна. Тимот запиша две победи на последните два ,меча и излезе од опасната зона, па атмосферата во тимот е на добро ниво. Квалитетот е на страната на гостите па нашиоот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Рома – Сасуоло – 1

После промената на тренерот Рома буквално игра како препородена и запиша осум победи на последните девет меча. Сега дојде до ситуација да се бори за пласман во Топ 4, па се наоѓа пред императив победа. Сасуоло е во слободен пад и тешко дека ќе успее да остане непоразен на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Аталанта – Фиорентина – ГГ

Аталанта се бори за четвртото место, а после победата на Болоња нема право на кикс. Тимот е во добра форма, но има незгоден противник. Фиорентина игра добро оваа сезона и нема лесно да се предаде па нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во Bet365

Интер – Наполи – 1

Интер е во исклучителна форма и е блиску до освојување на титулата, па е фаворит на овој меч. Двата тима пред три дена беа елиминирани од ЛШ па се разочарани, а овој меч поголемо значење има за Наполи. Интер може да си дозволи кикс, но сигурно ќе сака што поскоро да дојде до Скудетото. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*