Премиер лига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Поради натпреварите во ФА Купот ова коло во Премиер лигата е некомплетно и се играат само неколку натпревари, а останатите ќе се играат во друг термин.

Барнли – Брентфорд – 3+

Барнли во својата прва сезона во Премиер лигата има за цел да избори опстанок, но тоа тешко му оди. Моментално се наоѓа на претпоследното место во лигата и го чека грчевита борба за опстанок, па за овој тим секој бод е од битално значење. Бретнфорд е во голем пад на формата, запиша четири порази на последните пет меча, па тоа е шанса за домаќинот. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Нотингем Форест – Лутон – ГГ

Битка на два тима кои се борат за опстанок и ова ќе биде директен дуел, кој на крајот може да се покаже како клучен. Форест е домаќин и поиради тоа е пред императив победа бидејќи заостанува три бода зад Литон. Гостите пак се исто така во лоша ситуација, но нив им одговара и реми. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 воBet365

Фулам – Тотенхем – 2

Тотенхем после малиот пад на формата повторно игра одлично и до крај ќе се бори за Топ 4. Моментално се наоѓа на петото место на табелата, па се наоѓа пред императив победа против градскиот ривал. Фулам се наоѓа на средина на табелата, игра рстеретено, па нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Вест Хем – Астон Вила – ГГ

Најинтересниот дуел во ова некомплетно коло. Астон Вила полека го губи чекорот и тешко дека ќе може да го задржи местото во Топ 4, но сигурно ќе се бори до крај. Вест Хем е на 7-то место и се бори за излез во Европа, па ќе сака да запише победа пред домашните гледачи. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*