ТИП НА ДЕНОТ (16.03.2024, 18:30) ФУЛАМ – ТОТЕНХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе ја анализираме лондонската пресметка помеѓу Фулам и Тотенхем.

Фулам според очекувањата

Фулам минатата сезона одигра одлично и беше едно од најголемите изненадувања, но во летото остана без некои важни фудбалери, како Митровиќ, па очекувањата не беа големи. Главна цел на овој тим е да обезбеди опстанок во елитата, а впечатокот е дека воопшто нема да има проблем да ја остврари таа цел. Моментално се наоѓа на 12-то место на табелата и тимот е во добра форма, на последните пет меча запиша три победи. Иако не ја отвори најдобро сезоната, Фулам се консолидира, бидејќи тренерот Силва врши одлична работа. Фулам важи за домашен тим и е многу тешко да се победи пред своите фанови. Сега на гости им доаѓа еден од фаворитите, но Фулам нема лесно да се предаде и ќе се обиде да остане непоразен и да освои барем еден бод.

Тотенхем се бори за Топ 4

Тотенхем на стартот на сезоната беше најпријатно изненадување и во еден момент беше на лидерското место на табелата. Со заминувањето на Кејн клубот не доведе адекватна замена, па не се очекуваа добри резултати од тимот оваа сезона. Меѓутоа, новиот тренер пријатно изненади, изгради солиден тим и сега има реални шанси да се избори за Топ 4 и билет за Лигата на шампиони. После малиот пад на формата тимот се консолидира и моментално се наоѓа на 5-то место на табелата и заостанува само два бода од четвртото место. Тимот е во добра форма и на последните пет меча запиша три победи и еден пораз. Тотенхем е фаворит на овој меч, но воопшто нема да биде лесно бидејќи ова по традиција е тешко гостување за нив.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат детали, но двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни.

ТИП:

Фулам – Тотенхем – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*