Серија А 28-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 28-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Болоња – Интер – ГГ

Ова е еден од најинтересите дуели ова коло. Болоња е најпријатното изненадување и се бори за Топ 4, додека Интер е многу блиску до Скудетото и овој меч нема за нив големо значење, особено поради фактот што за три дена играат важен меч во Лигата на шампиони. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Џенова – Монца – ГГ

Дуел на два тима кои играат солидно оваа сезона. Џенова е пријатно изненадување и откако се врати во Серија А целта беше да избори опстанок, но се наоѓа на средината на табелата. Монца и оваа сезона игра солидно и е непредвидлива, па нашиот предлг е ГГ со квота 1.75 во Bet365

Лече – Верона – 1X

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Лече одлично ја отвори сезоната, но во моментов е во многу лоша форма и блиску до опасната зона, па на овој меч кончено гледа шанса дса освои бодови. Верона е во зоната за испаѓање и ја чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во 22Bet.

Милан – Емполи – 1

Милан е во одлична форма и иако ја загуби трката за Скудетото до самиот крај ќе се бори за второто место на табелата. „Росонерите“ се големи фаворити на овој меч бидејќи на гости им доаѓа тим кој се бори за опстанок. Емполи во последно време заигра подобро, но тешко дека ќе освои бодови на „Сан Сиро“. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Јувентус – Аталанта – ГГ

Јувентус во последно време има пад на формата и сега под знак прашалник го доведе второто место. Домашниот терен ќе биде предност, па е благ фаворит на овој меч, но дуелите со Аталанта се секогаш тешки. Аталанта е во добра форма и покрај поразот минатото коло. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Фиорентина – Рома – 3+

Рома после тренерската смена заигра фантастично и е во серија на седум победи на последните осум меча. Сега дојде во позиција да се бори за пласман во Топ 4, па ова може да биде клучен дуел за „волчицата“. Фиорентина дома секогаш е тешко да се победи бидејќи игра отворен фудбал. Веруваме дека ќе биде ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Лацио – Удинезе – ГГ

Лацио разочара оваа сезона во Серија А, а после елиминацијата во Лигата на шампиони јасно е дека за овој тим сезоната е промашена. Удинезе се бори за опстанок и ќе „гризе“ за секој бод, па очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*