Премиер лига 28-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 27-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големо дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити.

Манчестер Јунајтед – Евертон – ГГ

Манчестер Јунајтед се наоѓа на шестото место на табелата, но се уште не се откажува од борбата за Топ 4. Поради тоа се наоѓа пред императив победа, особено после двата порази. Евертон е незгоден противник и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Борнмут – Шефилд Јунајтед – 1

Борнмут минатото коло им се врати на победите после серијата на лоши резултати. Моментално е на 13-то место на табелата,па се чини дека нема да има проблем да избори опстанок. На гости им доаѓа најслабиот тим во лигата, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Bet365

Кристал Палас – Лутон – 1

Кристал Палас не е во добра форма и доживеа пад на табелата, па сега мора да стравува за опстанокот. Поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч, бидејќи Лутон игра лошо и се наоѓа во зоната за испаѓање. Нашиот предллог е Тип 1 со квота 1.80 во22Bet.

Вулверхемптон – Фулам – ГГ

Дуел на два тима кои играат променливо, но се на средина на табелата и не би требало да имаат проблем со опстанокот. Фулам минатото коло запиша голема победа, па доаѓа со одлична атмосфера. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Арсенал – Брентфорд – 4+

Арсенал се наоѓа во извонредна форма и ова е одлична можност додатно да се доближи до лидерот на табелата, па се наоѓа пред императив победа. Брентфорд тешко дека ќе може да дојде до позитивен резултат на ова гостување. Нашиот предлог е 4+ со квота 2.00 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*