Серија А 27-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 26-то коло од Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно дерби помеѓу Наполи и Јувентус.

Удинезе – Салернитана – 1

Удинезе се бори за опстанок и во последно време игра се подобро, па впечатокот е дека нема да има проблеми да остане во елитата. Ова е клулен дуел за нив и се наоѓаат пред императив победа бидејќи на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Монца – Рома – ГГ

Рома после промената на тренерот заигра многу подобро и сега до крај ќе се бори за Топ 4, но нема право на кикс. Монца и оваа сезона игра стандардно добро, особено на домашен терен и нема лесно да се предаде. Очекуваме ефикасен меч па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Торино – Фиорентина – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за Европа. Торино има пад на формата во последно време, но ја има предноста од домашниот терен. Фиорентина со голема садоверба даоѓа на ова гостување и двата тима ќе се борат за победа. Тоа е предуслов за ефикасен меч и нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Верона – Сасуоло – 1X

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и во моментов имааат ист број на бодови и го делат последното место од опасната зона. Клучен дуел за двата тима, па сигурно ќе играат претпазливо и ќе сакаат да избегнат пораз. Сасуоло има поголем квалитет, но Верона е во предност поради домашниот терен. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во Mozzart.

Емполи – Каљари – 1

Емполи е во многу подобра позиција и моментално се наоѓа на 13-то место на табелата, па впечатокот е дека лесно ќе обезбеди опстанок. Каљари е во зоната за испаѓање, но игра очајно на гости, па тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во Bet365.

Фросиноне – Лече – ГГ

Два тима кои се наоѓаат во многу лоша форма и на овој меч гледаат како можност за излез од кризата. Се борат за опстанок, но се надвор од опасната зона, па очекуваме голема борба за бодови и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГсо квота 1.80 во 22Bet.

Аталанта – Болоња – 3+

Два тима кои се борат за четвртото место на табелата и излез во ЛШ, па ова е директен дуел. Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона и игра непредвидливо, но Аталанта ја има предноста на домашен терен и е пред императив победа. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Наполи – Јувентус – ГГ

Дерби на колото помеѓу Наполи кој е најголемо разочарување и Јувентус кој игра изненадувачки добро. Домаќинот ќе се обиде да избори плас,ман во Европа па е пред императив победа, додека Јувентус сака да го зачува второто место на табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*