Премиер лига 27-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 27-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Брентфорд – Челзи – ГГ

Бретфорд влезе во голема резултатска криза, запиша четири порази на последните пет меча запиша четири порази и падна на табелата. Челзи пак ја игра една од најлошите сезони и моментално е на средина на табелата. Очекуваме неизвесен меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Евертон – Вест Хем – ГГ

На Евертон му беше намалена казната па сега значително се зголемија шансите да избори опстанок, но во секој случај му се потребни бодови, особено да ги освојува на домашен терен. Вест Хем игра солидно оваа сезона, но е непредвидлив. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Фулам – Брајтон – 3+

Брајтон повеќе не е изненадување и оваа сезона игра добро не само во Премиер лигата туку и во Европа. Повторно е во позиција да се бори за пласма во ЛЕ и ќе се бори до крај. Фулам е на средина на табелата не е загрозен од испаѓање, па игра без притисок. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Њукасл – Вулверхемптон – 1

Њукасл не ги оправда очекувањата оваа сезона и моментално е на средина на табелата, па големи се шансите да остане без играње во Европа. Игра променливо, а сега на гости им доаѓа тим кој е пријатно изненадување оваа сезона и моментално е едно место пред нив на табелата. Њукасл нема право на кикс и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квот 2.15 во Mozzart.

Нотингем Форест – Ливерпул – 2

Ливерпул се бори за титулата и доколку сака да го задржи првото место нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа. Форест не е во добра форма и се бори за опстанок, па тешко дека ќе успее да остане непоразен. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Bet365

Тотенхем – Кристал Палас – 1

Тотенхем е на 5-то место на табелата но има реални шанси за пласман во Топ 4, па поради тоа нема право на кикс на овој меч. Домашниот терен е предност, а квалитетот е на нивна страна. Палас е во пад на формата и тешко дека ќе може да дојде до бодови на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Лутон – Астон Вила – 2

Астон Вила е најголемо изненадување сезоната и моментално се наоѓа на четвртото место. Целта е да го задржи тоа место па поради тоа нема право на кикс. Лутон е еден од најслабите тимови во лигата, па тешко дека ќе успее да избори опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*