ТИП НА ДЕНОТ (02.03.2024, 20:45) ТОРИНО – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Торино – Фиорентина.

Торино се бори за излез во Европа

Торино игра над очекувањата оваа сезона и има реални шанси да се бори за излез во Европа. На последните два меча запиша два порази, па падна на 10-то место на табелата, но не заостанува многу од местата кои водат во Европа. Треба што поскоро да им се врати на победите, а ова е одлична шанса со оглед на фактот дека игра со директен конкурент. Ова може да биде и клучен дуел во сезоната за тимот на Јуриќ и од исходот на овој меч многу нешта ќе бидат појасни. Торино ќе даде се од себе да позитивен исход, а домашниот терен сигурно ќе биде голема предност.

Фиорентина не се откажува од Топ 4

Фиорентина одлично ја отвори сезоната и беше едно од најпријатно изненадување во Серија А. Меѓутоа, моментално се соочува со пад на формата, на последните шест меча забележа три порази, па падна на 7-то место на табеалета. Пласман во Лига Европа е реална опција за овој тим, но сите во Фиренца потајно се надеваат дека оваа сезона може да се стигне до Топ 4 и пласман во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде многу тешко. „Виолетовите“ оваа сезона имаат голем континуитет во натпреварите со тимовите од горниот дел и играат одлично. Минатото коло запишаа голема победа над Лацио, па се врати самодовербата во тимот и сигурно во Торино доаѓаат по трите бода. Меѓутоа, ова по традиција е тешко гостување за Фиорентина, па воопшто нема да биде лесно.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат детали, но исто така очекуваме и ефикасен меч со голови на двете страни.

ТИП:

Торино – Фиорентина – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*