Тикет на денот (недела, 03.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со фантастична понуда за обложување. Се игра ширум Европа, а ние за вас се потрудивме да издвоиме неколку натпревар и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Хофенхајм – Вердер – ГГ @ 1.53 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од германската Бундеслига. Тимот од Синсхајм во минатото коло со победа над Дортмунд во еден спектакуларен натпревар успеаа да ја прекинат катастрофалната серија резултати. Вердер пак игра доста променливо оваа сезона и многу често знаат да претрпат пораз од послаби екипи, а да им зададат проблеми на појаките ривали. Како и да е, овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.53 во Mozzart.

Мајорка – Жирона – Х2 @ 1.40 во 22Bet

Мајорка има само една победа во последните пет натпревари, па тоа јасно укажува дека 16-та позиција на табелата им е сосема заслужена, а со оглед на нивните амбиции кои се насочени само за опстанок, може да кажеме дека и се задоволни со досегашниот учинок. Нивниот противник, Жирона е тим кој е најпријатното изненадување во Ла Лига оваа година и после серијата киксови тие се симнаа од првата позиција и сега се во конкуренција за пласман во Лигата на шампиони што би било голем успех за нив. На овој дуел очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.40 во 22Bet.

Осијек – Динамо – 2 @ 1.97 во 20Bet

Осијек има две победи, две реми и еден пораз во последните пет првенствени натпревари и се наоѓа на 4-та позиција  со солиден заостаток во однос на екипите кои се наоѓаат во зоната за Европа, па како што стојат работите ќе мора да се задоволат оваа година само со навремен опстанок. Динамо Загреб пак зеде многу важни три бода во минатото коло и успеаа да го победат тимот на Ријека со гол од пенал во 94-та минута од натпреварот и благодарение на тоа останаа во конкуренција за титулата во Хрватска. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.97 во 20Bet.

ПСВ – Фејнорд – ГГ @ 1.62 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет може да го категоризираме како дерби натпревар каде што ќе се сретнат двете најдобри екипи, барем по табелата во Холандија. Домаќините се лидери и имаат 10 бода предност во однос на Фејнорд кој е на второто место, а интересно е што и двете екипи имаат ист учинок во последните пет првенствени натпревари. Имено, тие во тој временски период запишаа по четири победи и по едно реми. Овде е навистина тешко да типуваме на конечен исход, па затоа решивме да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*