Тикет на денот (недела, 18.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е одлична и веруваме дека ќе ја искористиме правилно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лутон – Манчестер Јунајтед – 2 @ 1.80 во Mozzart

Лутон не се снаоѓа баш најдобро оваа сезона, но има потенцијал да обезбеди опстанок, а општопознато е дека за нив тоа е врвен приоритет. Зад себе имаат едно спектакуларно реми против Њукасл кое заврши со резултат 4-4, а потоа беа поразени од Шефилд Јунајтед. Манчестер од друга страна изгледа влезе во добра серија резултати, а тоа го докажуваат трите последователни победи од последните три натпревари. На тој начин „Црвените Ѓаволи“ се доближија до зоната за Европа. Наш предлог е 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Рајо Валекано – Реал Мадрид – 2 @ 1.62 во 22Bet

Рајо Валекано е дефинитивно во криза. Тие во последните пет натпревари запишаа само едно реми, а се останато им е пораз, па во моментов се наоѓаат на вториот дел на табелата, но за нив е најважно само да обезбедат навремен опстанок. Реал од друга страна конечно ја презеде лидерската позиција и создаде одлична предност, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да се задржат таму што подолго. Без многу двоумење овде типуваме 2 со квота 1.62 во 22Bet.

Силкеборг – Копенхаген – 2 @ 1.85 во 20Bet

Конечно се враќа и данската Супер лига после подолгата пауза. Овој пат ќе се сретнат екипите на Силкеборг и Копенхаген. Домаќините заминаа на пауза со релативно лошо расположение бидејќи запишаа три порази и две реми во последните пет кола и во моментов се наоѓаат на 6-та позиција. Нешто подобри резултати запиша Копенхаген, а за нив оваа година јасно е дека приoритет е домашната титула. Веруваме дека имаат капацитет да го остварат тоа, а бодовите повеќе не треба да ги прокоцкуваат. Типуваме 2 со квота 1.85 во 20Bet.

Рен – Клермонт – 1 @ 1.50 во Bet365

Во Франција денес имаме дуел на две екипи кои се во различна форма. Домаќините играат фантастично во домашното првенство и се во серија од пет последователни победи, а со тоа придонесоа за да се доближат до позициите кои водат во Европа следната сезона. За разлика од нив, Клермонт е на дното на табелата со само 16 освоени бода досега, па воопшто не е чудно што се на таа позиција. Сите параметри укажуваат на победа на домаќините, а веруваме и дека ќе се случи тоа. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*