ТИП НА ДЕНОТ (03.02.2024, 18:30) ШЕФИЛД ЈУНАЈТЕД – АСТОН ВИЛА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Шефилд Јунајтед и Астон Вила.

Шефилд со една нога во втора лига

Шефилд оваа сезона се врати во елитата и главната цел на овој тим е да избори опстанок. Меѓутоа, овој тим тешко ќе ја оствари целта, бидејќи не донесе адекватни засилувања, па очигледно дека нема тим за да се бори во Премиер лигата. Шефилд е на последното место на табелата и има само две победи после 22 одиграни кола. Моментално се наоѓа во лоша форма, а на гости им доаѓа еден од најсилите тимови во лигата. Поради тоа тешко е да се поверува дека ќе успее да остане непоразен, иако сигурно нема лесно да се предадат.

Астон Вила најпријатно изненадување

Астон Вила дефинитивно е најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер лигата и моментално се наоѓа на делба на четвртото место на табелата. Тимот е само пет бода оддалечен од лидерот, а до неодамна беше на второто место. Емери буквално прави „чуда“ со овој тим, кој сега дефинитивно има високи амбиции, а и самодовербата во тимот е голема. Неочекувано Астон Вила стана сериозен кандидат за Топ 4, па сигурно до крајот ќе се бори за таа цел. Астон Вила игра особено добро на домашен терен, каде оваа сезона паднаа најдобрите тимови во лигата, но минатото коло претрпе тежок пораз од Њукасл. Поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч, бидејќи му гостува на најслабиот тим во лигата и нема право на кикс.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на гостинот, па веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако тоа воопшто нема да биде лесно.

ТИП:

Шефилд Јунајтед – Астон Вила – 2 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*