Премиер лига 22-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата е вонредното 22-ро коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе могу возбудливи натпревари.

Нотинген Форест – Арсенал – 2

Арсенал во последните три кола запиша два порази и падна на третото место на табелата, па сега нема право на кикс. Заостанува само 5 бода од лидерот, па секако главна цел останува титулата. Форест пак се наоѓа над опасната зона, но го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во Mozzart.

Фулам – Евертон – ГГ

Фулам во последно време игра многу лошо и запиша четири порази на последните пет меча, па доживеа пад на табелата, но се уште е далеку од зоната за испаѓање. Евертон пак оваа сезона игра многу подобро и ако не беше казната ќе беше во горниот дел од табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Лутон – Брајтон – 2

Брајтон оваа сезона веќе не е изненадување и игра според очекувањата. Моментално е на 8-мо место на табелата, но сигурно ќе се бори за излез во Европа. Нема пораз на последните четири меча, па на ова гостување сигурно оди по трите бода. Лутон го чека грчевита борба за опстанок, но треба да ги поправи резултатите. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Кристал Палас – Шефилд Јунајтед 1

Кристал Палас игра променливо и во моментов е надвор од зоната за испаѓање, но мора што побрзо да ги поправи резултатите бидејќи може да дојде во опасните позции. Од друга страна Шефилд е најслаб тим во лигата и со една нога веќе во втора лига. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Астон Вила – Њукасл – ГГ

Дерби на колото помеѓу Астон Вила која е најпријатно изненадување и Њукасл кој оваа сезона не игра според очекувањата. Домаќинот е во подобра форма и е во предност, но „чавките“ не траба да се отпишуваат никогаш. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365

Манчестер Сити – Барнли – 1-1

Сити е еден од главните кандидати за титулата и е голем фаворит на овој меч. Барнли се бори за опстанок, па ќе им биде потребно „чудо“ да остане непоразен на овој меч. Очекуваме лесна победа на домаќинот, па нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во 22Bet.

Тотенхем – Брентфорд – 1

Тотенхем одлично ја отвори сезоната, а потоа имаше мал пад, но моментално е на 5-то место на табелата и сигурно до крај ќе се бори за пласман во Топ 4. Од друга страна Брентфорд имаше добро партии, но моментално е во криза и има четири порази на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Ливерпул – Челзи – 3+

Дерби на колото и еден од натпреварите кои предизвикуваат најголемо внимание на Островот. Ливерпул игра одлична сезона и моментално е лидер на табелата па до крај ќе се бори за титулата. Челзи повторно разочарува, но знае да одигра во дерби натпреварите. Поради тоа очекуваме ефикасен дуел нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365

Вест Хем – Борнмут – 1

Вест Хем игра одлична сезона и моментално е на 6-то место на табелата, притоа тимот е во одлична форма и нема пораз на последните шест меча. Целта е пласман во Европа, па нема право на кикс на овој меч бидејќи има противник по мерка. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед – ГГ

Вулверхемптон игра подобро во споредба со минатата сезона и впечатокот е дека многу полесно ќе избори опстанок. Од друга страна Јунајтед повторно е големо разочарување и нема повеќе право на киксови, па потребен им е секој бод. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*