Серија А 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло од Серија А кое не е целосно поради играњето на Суперкупот.

Рома – Верона – 1

Рома е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А. Заостанува многу од Топ 4, беше елиминирана од Купот, па клубот се одлучи да му врачи отказ на Мурињо. Сега на кормиото седна клупската легенда Де Роси и ова ќе биде негов прв дуел. Се очекува позитивен пресврт и реално Рома има квалитет да се искачи на табелата. Се наоѓа пред императив победа, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Удинезе – Милан – ГГ

Удинезе е во долниот дел на табелата и е во слаба форма, па ќе се бори за опстанок. Милан после неколкуте лоши резултати влезе во серија на победи, но заостанува зад лидерот. Поради тоа нема право на кикс па „росонерите“ се фаворити, но Удинезе ја има предноста од домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

  Фросиноне – Каљари – 1

  Фросиноне одлично ја отвори сезоната, но во последно време влезе во катастрофална форма и има пет порази по ред. Тоа доведе до пад на табелата и сега го чека грчевита борба за опстанок, па ова е директен дуел. Каљари игра лошо на гостувањата, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.30 во 22Bet.

  Емполи – Монца – ГГ

  Емполи се наоѓа во зоната за испаѓање и игра многу лошо, има само еден освоен бод на последните пет меча. Поради тоа секој бод им е неопходен и ќе се бори до крај, особено на домашен терен. Монца и оваа сезона е стандардно добра, па и покрај високиот пораз од Интер, сепак на ова гостување доаѓа по бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

  Салернитана – Џенова – 3+

  Салернитана е убедливо најлошиот тим во лигата и се наоѓа на последното место на табелата. Иако донесоа неколку засилувања во јануари, сепак тешко дека ќе изборат опстанок. Од друга страна Џенова игра над очекувањата оваа сезона, нема пораз на последните пет меча и се впечатокот е дека лесно ќе обезбеди опстанок. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

  Лече – Јувентус – 2

  Јувентус игра одлично оваа сезона и е најголем конкурент на Интер за Скудетото. Заостанува два бода и со победа на овој меч барем привремено ќе се искачи на првото место. Тимот е во одлична форма и веруваме дека нема да има проблем да ги освои трите бода, иако Лече нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во 22Bet.

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *