ТИП НА ДЕНОТ (20.01.2024, 20:45) УДИНЕЗЕ – МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Удинезе и Милан.

Удинезе се бори за опстанок

Главната цел на Удинезе оваа сезона е да избори опстанок во елитата и според квалитетот на тимот не би требало да има проблем да ја оствари целта. Меѓутоа, тимот игра под очекувањата и моментално се наоѓа во опасност, веднаш над зоната за испаѓање. Во последните шест меча има само една победа и мора што поскоро да ја поправи формата во спротивно ќе биде во проблем. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата и ќе биде тешко да остане непоразен. Удинезе важи за домашен тим и игра добро пред своите фанови, па домашниот терен ќе биде најголема предност.

Милан во серија на добри резултати

Милан оваа сезона не ги оправдува очекувањата и во Серија А заостанува зад лидерот многу. Со оглед на фактот дека отпадна од трката за Скудетото се очекуваше да се насочат кон Купот, но тимот разочара и во тоа натпреварување. Росонерите играат топло-ладно оваа сезона, но во последно време најдоа континуитет и влегоа во серија на добри резултати. Милан на последните пет меча запиша четири победи и едно реми, па може да се каже дека е во добра форма. Поради тоа целта на ова гостување се трите бода и тимот на Пиоли нема право на кикс. Меѓутоа, тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи ова по традиција е тешко гостување за „росонерите“.

Очекување

Квалитетот е на страната на гостите, но ова по традиција се тешки гостувања за Милан, па очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали.

ТИП:

Удинезе – Милан – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*