Тикет на денот (недела, 21.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Недела е одличен ден за да се изигра тикет во обложувалница. Ние се надеваме дека ќе ви помогнеме при изборот на натпревари. Ова е нашиот предлог за денес.

Лече – Јувентус – 2/2 @ 2.75 во Mozzart

Домаќините се во многу лоша форма и со лошо расположение влегуваат на овој натпревар, а тоа се должи на резултатите од последните четири кола каде што успеаа да земат само еден бод. Сепак најважно за нив е што се надвор од црвената зона и опстанокот е врвен приоритет. Јувентус пак од друга страна „гази“ се пред себе. Фактот што не играат во Европа придонесе комплетно да се посветат на домашното првенство и имаат големи амбиции за титула. Наш предлог е 2/2 со квота 2.75 во Mozzart.

Баерн Минхен – Вердер – ГГ @ 2.00 во 22Bet

Баерн Минхен оваа година има сериозна конкуренција во домашното првенство, а во моментов се наоѓаат на втората позиција зад Леверкузен, но и еден натпревар помалку, па со евентуална победа максимално би се доближиле до нив и би останале во трка за титулата. Вердер игра доста непредвидливо, а во моментов се во серија од четири натпревари без пораз, односно на тие дуели запишаа три реми и една победа. Ние овде очекуваме двете екипи да постигнат најмалку по еден погодок и типуваме ГГ со квота 2.00 во 22Bet.

Реал Мадрид – Алмериа – 1/1 @ 1.53 во 20Bet

Реал Мадрид во Супер Купот го освои трофејот, па со пехар ја започна новата 2024 година така што го победи тимот на Барса, па веруваме дека тоа ќе придонесе за нивната самодоверба. Во домашното првенство се на второто место со 1 бод помалку од Жирона, но имаат и натпревар помалку и тоа им дава предност, па може да констатираме дека и тука се на добар пат да ја освојат титулата. Алмериа е тим кој е најголем кандидат за пласман во Сегунда бидејќи од 20 изиграни натпревари собраа само 6 бода. Ние очекуваме Кралевите да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.53 во 20Bet.

Лидс – Престон – 1 @ 1.30 во Bet365

Лидс некако заостана во борбата за директен пласман во Премиер лигата. Тие имаат солиден бодовен заостаток зад лидерот Лестер, но и зад второпласираниот тим на Ипсвич. После двата последователни порази успеаа да се оправдаат за грешката и заипшаа три последователни победи, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Престон од друга страна е без поголеми амбиции, а за нив најважно е да обезбедат опстанок и со оглед на моменталната ситуација може да кажеме дека се задоволни. Ние овде типуваме 1 со квота 1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*