Ла Лига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло во шпанската Примера, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Рајо Валекано – Лас Палмас – ГГ

Тимот на Столе Димитриевски игра многу променливо оваа сезона, но и покрај тоа впечатокот е дека нема да има проблеми да обезбеди опстанок во елитата. Моментално се наоѓа на 11-то место на табелата и е во добра форма, па минатото коло славеше на гостувањето кај Гетафе. Лас Палмас е едно од најпријатните изненадувања во Примера сезонава. Моментално се наоѓа на 9-то место и сигурно ќе сака да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Виљареал – Мајорка – 1

Виљареал е едно од најголемите разочарувања оваа сезона во Примера и моментално се наоѓа на 15-то место на табелата. Сега на гости им доаѓа Мајорка која игра топло-ладно, па очекуваме непредвидлив меч. Домаќинот има мала предност, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во Bet365.

Валенсија – Атлетик Билбао – 3+

После неколку лоши години Валенсија конечно игра онака како што се очекува од „лилјаците“ и сигурно до крајот на сезоната ќе се борат за пласман во Европа. Тимот игра добро, особено на домашен терен, но Атлетико по традиција е незгоден противник за нив. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Селта – Сосиедад – ГГ

Селта иако во последно време ја поправи играта сепак се наоѓа во опасната зона од табелата и ја очекува грчевита борба за опсатнок. Сосиедад моментално се наоѓа на 6-то место и ќе се бори за палсман во Топ 4, иако тоа воопшто нема да биде лесно. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Осасуна – Гетафе – ГГ

Осасуна оваа сезона не игра како минатата сезона кога избори пласман во Европа, па оваа сезона примарна цел ќе биде опстанок во лигата, иако впечатокот е дека нема да биде тешко да опстане во елитата. Од друга страна Гетафе игра добро и покрај поразот минатото коло, па сигурно доаѓа во Памплона по бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Реал Мадрид – Алмерија – 4+

Лидерот ова коло има лесна задача на домашен терен и не би требало да има проблеми да ги освои трите бода. После поразот од Атлетико, „кралевите“ веднаш ќе сакаат да се вратат на победите и очекуваме ефикасен меч со многу голови. Нашиот предлог е 4+ со квота 1.90 во 22Bet.

Бетис – Барселона – 3+

Барселона оваа сезона игра под сите очекувања, па се помали се шансите да ја одбрани титулата. После големиот пораз од Реал додатно падна самодовербата во тимот, а ова е тешко гостување, бидејќи Бетис игра одлично. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Џирона – Севиља – 1

Дуел на најпријатното изненадување и најголемото разочарување во Примера оваа сезона. Џирона не престанува да изненадува со добрите партии, па е фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Севиља се наоѓа во долниот дел од табелата и ќе мора што поскоро да ја поправи играта. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Гранада – Атлетико Мадрид – 2

Атлетико оваа сезона е најголемиот ривал на Реал Мадрид во трката за титулата, а пред три дена го елиминира градскиот ривал во Купот. Тимот се наоѓа во одлична форма и е фаворит на ова гостување, каде нема право на кикс бидејќи заостанува зад лидерот. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*