Тикет на денот е-Спорт (20.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Викендот го почнуваме со три натпревари кои се играат во рамки на PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Europe RMR Closed Qualifier, каде што се игра четвртото коло од турнирот во CS2.

9Pandas – Saw – 2 @ 1.90 во Bet365

9Pandas се наоѓа на четвртата позиција со две победи и еден пораз по три одиграни меча, а нивниот противник е седмиот на табелата Saw. Желбата за одмазда кај 9Pandas е голема, со надеж дека ќе променат нешто во 2024 година, откако во изминатите 12 месеци загубија дури три пати од денешниот ривал. Ние, сепак, не веруваме во изненадување на оваа средба, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.90 во Bet365.

BB Team – OG – 2 @ 2.37 во 22Bet

BBTeam беше во мини-серија од две победи сè до вчерашниот меч против Cloud9 (0-2), додека OG се разбуди по поразите од Cloud9 и Ecstatic, па потоа ги совлада 3DMax и Jano и игра постабилно. Нивната последна меѓусебна пресметка заврши со триумф на BB Team со 2-0, но сметаме дека сега OG ќе им се реваншира и ќе се пласира во главната фаза од турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

Virtus Pro – Fnatic – 1 @ 1.30 во Bet365

Шесте победи по ред покажаа дека Virtus.pro е еден од најквалитетните состави во моментов, иако поразот од Navi остава „црна дамка“. Сепак, денеска за ривал го има „стариот пациент“ Fnatic кого го совлада дури пет пати на последните пет меѓусебни натпревари. Fnatic почна да покажува знаци на живот со триумфот против Big и Sinners, но далеку е од формата во која се наоѓа Virtus Pro. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*