Бундеслига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе ова коло спаѓа во втората половина од Бундеслигата, а досега сме сведоци на многу изненадувања. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Мајнц – Унион Берлин – 0-2

Премиерниот натпревар од новата рунда во Бундеслигата ќе се изигра помеѓу Мајнц и Унион Берлин. Мајнц е дел од црвената зона и досега имаат освоено 11 бода, а веднаш пред нив е Унион Берлин со 3 бода повеќе. И двете екипи зад себе имаат лоши резултати, па оправдано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Ние овде очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во Mozzart.

Келн – Борусија Дортмунд – 2

Келн потфрли исто така оваа сезона, а ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе имаат грчевита борба за опстанок. Во моментов се на претпоследната позиција со само 11 освоени бода. Дортмунд од друга страна заостана во борбата за титула, па ќе мора да се задоволат само со пласман во Лигата на шампиони. Ние типуваме 2 со квота 1.73 во Bet365.

Бохум – Штутгарт – 2

Бохум игра променливо и шансите за успех со секое коло се минимизираат, па ќе мора овој тим да бара само навремен опстанок и со тоа да се задоволи. Штутгарт пак е едно од најпријатните изненадувања во Германија и во моментов ја има 3-та позиција на табелата. Овде очекуваме дека гостите ќе земат нови три бода, а коефициентот за 2 изнесува 1.91 во 22Bet.

Дармштад – Ајнтрахт – 2

Дармштад докажаа дека не се спремни за Бундеслигата оваа сезона, па ќе мора да се преселат во Цвајт ако продолжат со ова темпо. Тие се убедливо на последната позиција и во 17 кола имаат победено само два пати. Ајнтрахт во минатото коло направи големо изненадување и успеа да го победи тимот на Лајпциг, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Наш предлог е 2 со квота 1.91 во 20Bet.

Фрајбург – Хофенхајм – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои се слични по квалитет, а и се многу блиску на табелата. Фрајбург досега освои 25 бода и е на 7-та позиција, додека Хофенхајм има само 1 бод помалку и се наоѓа на 8-то место. За овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.57 во Mozzart.

Хајденхејм – Волфсбург – ГГ

Домаќините на овој дуел влегуваат со фантастично расположение. На последните четири натпревари остварија три победи и едно реми, па се издигнаа на првата половина на табелата. Волфсбург од друга страна има само една победа на последните пет натпревари и не се во кој знае колку добра форма. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.62 во Bet365.

Лајпциг – Леверкузен – 3+

Последниот термин во сабота од Бундеслигата е резервиран за две екипи кои имаат одлични резултати зад себе. Иако Лајпциг можеби малку потфрли во последно време, сепак се уште се во конкуренција за ЛШ, додека Леверкузен буквално „гази“ се пред себе оваа сезона. Ова ќе биде интересен и возбудлив натпревар, а головите не би требало да изостанат. Ние типуваме 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Баерн Минхен – Вердер – 4+

Баерн овој пат има сериозна конкуренција во однос на титулата и во моментов се наоѓаат на второто место, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да ја неутрализираат таа бодовна разлика во однос на Леверкузен. Вердер од друга страна е во серија од четири натпревари без победа, а искрено и не може да им се спротивстави на Баерн Минхен. Ние овде типуваме 4+ со квота 1.62 во 20Bet.

Менхенгладбах – Аугсбург – 1

За крај имаме дуел на две екипи кои исто така имаат сличен учинок досега. Домаќините од 17 изиграни дуели 5 пати победија, 5 пати ремизираа и 7 пати запишаа пораз, додека Аугсбург откако е започната сезоната остварија учинок од 4 победи, 6 реми и 7 порази. Со оглед на фактот дека овие два тима се слични, ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.57 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*