Серија А 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов се игра 20-то коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи дуели. Фаворитите имаат лесни противници, а големото дерби се игра на Сан Сиро помеѓу Милан и Рома.

Џенова – Торино – ГГ

Џенова и Торино играат многу добро во последно време и се во одлична форма. Торино доаѓа после големата победа над Наполи, па самодовербата на тимот ќе биде многу голема. Џенова остана без столбото на одбраната, Драгушин, кој се пресели во Тотенхем. Двата тима ќе играат на победа, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Наполи – Салернитана – 1

Наполи оваа сезона игра непрепознатливо и бележи голема резултатска криза. Влезе во серија на лоши резултати во моментов е далеку од Топ 4. Самодовербата на тимот е на многу ниско ниво, но ова е шанса конечно да се врати на победите. Едноставно нема право на нов кикс и поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Bet365.

Верона – Емполи – 1X

Дуеле на два тима кои се борат за опстанок и се наоѓаат во опасната зона. Верона минатото коло покажа одлична игра против Интер и несреќно беше поразена, па ова за нив е еден од најважните натпревари сезонава. Домашниот терен ќе биде голема предност, па нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во 22Bet.

Монца – Интер – 2

Интер не игра убедливо во последно време, па ова гостување ќе биде одличен тест за тимот на Инзаги. Монца е тим кој игра одлично против фаворитите и на домашен терен. Сепак, Интер нема право на кикс и е пред императив победа, а кавлитетот е на негова страна. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Лацио – Лече – 1

Лацио лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра се подобро. Запиша три победи по ред и се искачи на 6-то место на табелата, а се пласираше и во полуфиналето од Купот. Поради тоа е голем фаворит на овој меч и сметаме дека ќе ја продолжи серијата на победи бидејќи заостанува од Топ 4. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 воBet365.

Каљари – Болоња – ГГ

Каљари е тим кој сите бодови ги освојува на домашен терен и тоа е нивниот најголем адут. Се бори за опстанок, па за нив секој бод е важен и сигурно ќе даде се од себе да остане непоразен. Од друга страна Болоња е најпријатно изненадување сезонава и е во одлична форма. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во  22Bet.

Фиоретина – Удинезе – 1

Фиорентина оваа сезона игра изненадувачки добро и сигурно дека ќе се бори за пласман во Европа. Особено добро игра на домашен терен, а се пласираше и во полуфиналето од Купот. Порад тоа е голем фаворит на овој меч и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Милан – Рома – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима од кои се очекуваше многу повеќе оваа сезона. Милан брзо отпадна од битката за Скудетото, а пред три дена беше елиминиран и од Купот. Рома пак е во слободен пад и е во лоша форма. Двата тима ќе играат претпазливо и ќе сакаат да избегнат пораз, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Аталанта – Фросиноне – 1

Аталанта е во одлична форма и повторно дојде во позиција да се бори за пласман во Топ 4 и поради тоа нема право на кикс. Тимот е со голема самодоверба после победата над Милан и пласманот во полуфинале од Купот. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во  22Bet.

Јувентус – Сасуоло – 1

Јувентус и покрај сите проблеми игра одлично оваа сезона. Се бори за Скудетото и заостанува само два бода зад лидерот, а се пласираше и во полуфинале од Купот. Во првиот дел од сезоната беше поразен од Сасуоло, па тоа е мотив плус за одмазда. Се наоѓа пред императив победа, па нашиот предллог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*