ТИП НА ДЕНОТ (13.01.2024, 20:45) МОНЦА – ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Монца и Интер.

Монца нема лесно да се предаде

Монца минатата сезона за прв пат во историјата се пласира во Серија А и не само што успеа да избори опстанок, туку беше најпријатно изненадување. Оваа сезона Монца продолжи по истиот пат и повеќе не е изненадување, туку јасно е дека Паладино на одличен начин го води тимот. Тимот во последно време излезе од кризата и на последните два меча освои четири бода, а остана непоразен и на гостувањето кај Наполи. Сега му следи еден од најтешките дуели, па тешко дека ќе успее да дојде до бодови. Сепак, Монца нема да се предаде лесно и ќе се обиде да го искористи домашниот терен. Минатата сезона Монца остана непоразена од Интер, па тоа ќе биде мотив плус.

Интер нема право на кикс

Интер направи многу промени во тимот ова лето, но на одличен начин ја отвори сезоната. „Нероаѕурите“ доведоа адекватни засилувања и покажаа дека и оваа сезона ќе бидат едни од главните фаворити за победа. Секако дека главната цел на „нероаѕурите“ оваа сезона ќе биде Скудетото, но тимот игра одлично и во ЛШ. Што се однесува до нападот тука имаше најголеми промени и се чини дека нападот оваа година е послаб и во главно работите зависат од Лаутаро, но Турам исто така одлично се вклопи во тимот. Интер во последно време не игра така убедливо, ремизираше со Џенова, а минатото коло среќно дојде до победа против Верона. Јувентус е на само два бода и му дише во врат, па тимот на Инзаги се наоѓа пред императив победа на ова гостување.

Очекување

Квалитетот е на страната на гостите, па иако Монца нема лесно да се предаде веруваме дека Интер ќе ги освои трите бода на овој меч.

ТИП:

Монца – Интер –2 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*