Премиерлига 21-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло во Премиер лигата, кое нема да биде комплето поради натпреварите во ФА Купот.

Челзи – Фулам – 1

Челзи на катастрофален начин ја отвори сезоната и моментално се наоѓа на последнот место на табелата. Меѓутоа, во последно време игра се подобро и има три победи на последните пет меча. Поради тоа е фаворит на овој меч, а домашниот терен ќе биде голема предност. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во  Mozzart.

Њукасл – Манчестер Сити – 3+

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за највисок пласман. Њукасл не игра според очекувањата оваа сезона и има голем број на повреди. Сити пак заостанува зад лидерот и нема право на нов кикс. Очекуваме голема битка и ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Евертон – Астон Вила – ГГ

Евертон игра многу подобро оваа сезона и ако не беше казната ќе беше во горниот дел на табелата. Меѓутоа, сега влезе во лоша форма и запиша три порази на последните три меча. Астон Вила пак е најпријатно изнедување оваа сезона и се наоѓа на второто место на табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Манчестер Јунајтед – Тотенхем – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Јунајтед не ги оправда очекуавњата до сега, па ова може да биде клучен натпревар за „црвените ѓаволи“ кои играат со директен конкурент. Тотенхем игра одлично оваа сезона и додатно го засили тимот, па очекуваме голема борба за бодови и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во  Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*