Тикет на денот (недела, 14.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден фантастичен ден е пред нас, па сметаме дека ќе ја направиме вистинската комбинација од огромната понуда за денес. Ова е нашиот предлог тикет.

Манчестер Јунајтед – Тотенхем – ГГ @ 1.45 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет може да го категоризираме како дерби натпревар каде што ќе се сретнат две квалитетни екипи, поточно Манчестер Јунајтед и Тотенхем. Манчестер има зад себе доста променливи резултати, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на средината на табелата и имаат солиден заостаток во однос на останатите екипи. Тотенхем од друга страна е во супер форма и на последните пет првенствени дуели запишаа четири победи и еден пораз. Ние овде очекуваме двете екипи да постигнат погодок и типуваме ГГ со квота 1.45 во Mozzart.

Лацио – Лече – 1 @ 1.65 во 22Bet

Оваа година Лацио има големи амбиции за да стигне до Европа, а во најдобар случај и до ЛШ за следната сезона. Тие засега одат според планот и се во тесна конкуренцијата со останатите екипи, а може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со одлично расположени бидејќи во последните три натпревари остварија толку и победи. Лече е без големи „апетити“ и за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. Веруваме дека Лацио на овој дуел ќе успее да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Алмериа – Жирона – 2 @ 1.70 во 20Bet

Овде имаме натпревар на две екипи кои се во многу различна форма. Домаќините се убедливо на последното место на табелата и веруваме дека многу ќе им треба за да обезбедат опстанок, а во спротивно ќе мора да се преселат во Сегунда. Жирона пак од друга страна е најпријатното изненадување во Ла Лига и на половина од сезоната се едни од посериозните кандидати за титулата во Шпанија.  Овде веруваме дека нема да се соочат со големи проблеми и типуваме 2 со квота 1.70 во 20Bet.

Парма – Асколи – 1 @ 1.61 во Bet365

Парма игра според планот од почетокот на сезоната. За нив главната цел беше да се преселат во италијанската елита и во моментов се наоѓаат на лидерската позиција, па ако продолжат со ова темпо, дефинитивно ќе ги гледаме во Серија А следната година. Асколи за разлика од нив е дел од црвената зона и нив им предвидуваме возбудлива и неизвесна завршница, а максимумот кој можат да го извадат од оваа сезона е само навремен опстанок. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*