Серија А 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Првиот викенд во новата година се игра 19-то коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи дуели. Фаворитите имаат лесни противници, а големото дерби се игра на Олимпико помеѓу Рома и Аталанта.

Интер – Верона – 1-1

Интер е лидер на табелата и главен фаворит за освојување на Скудетото оваа сезона. Минаото коло одигра реми против Џенова, па Јувентус му се доближи на табелата. Поради тоа нема право на кикс на овој меч и веруваме дека лесно ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во Mozzart.

Фросиноне – Монца – ГГ

Фросиноне на почетокот беше најголемо изненадување, но во последно време има пад на формата и влезе во серија на порази. И покрај тоа тимот се уште се наоѓа во сигурната зона, па прашање на време е кога ќе се врати да освојува бодови, а ова е одличен меч за тоа. Монца повеќе не е изненадување, игра стандардно и тешко е да се порази. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Лече – Каљари – 1X

Дуел на два тима кои се борат за опстанок оваа сезона. Лече е во многу подобра позиција, но во последно време има пад на формата. Каљари игра катастрофално на гости и ретко освојува бодови. Поради тоа веруваме дека Лече нема да биде поразен на овој меч, па наш предлог е двојна шанса 1X со квота 1.40 во 22Bet.

Сасуоло – Фиорентна – 3+

Сасуоло игра во катастрофална форма оваа сезона и има само еде бод на последните пет меча. Од друга страна Фиорентина е најпријатно изненадување оваа сезона и моментално е на 4-то место на табелата, па е фаворит на овој меч. Очекуваме отворен дуел со многу гоолови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Mozzart.

Емполи – Милан – 2

Милан заостанува многу од врвот и нема право на кикс на овој меч. После киксот со Салернитана „росонерите“ запишаа две победи и моментално се на третот место на табелата. Емполи е на самот дно, се бори за опстанок и има освоено само два бода на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Bet365.

Торино – Наполи – ГГ

Наполи е најголемо разочарување оваа сезона и како актуелен шампион моментално се наоѓа на 8-то место на табелата. Игра лошо и тешко доаѓа до победи, а ова по традиција е незгодно гостување. Торино игра солидно оваа сезона, особено на домашен терен, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Удинезе – Лацио – ГГ

Лацио се наоѓа на 9-то место на табелата, а во последно време игра се подобро и на последните два меча запиша две победи. Удинезе се бори за опстанок и секој бод им е прекупотребен, па сигурно ќе се бори да остане непоразен на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Салернитана – Јувентус

Овие тима играа пред три дена меч во Купот и Јувентус запиша голема победа, иако Салернитана прва дојде до водство. Тимот од Салерно е на последното место на табелата и тешко дека ќе избори опстанок, иако во последно време почна да се буди и освои 4 бода на последните два меча. Јувентус е голем фаворит и веруваме дека лесно ќе дојде до трите бода. Нашиот предлог е 2-2 со квота 2.15 во Bet365.

Рома – Аталанта – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за пласман во Топ 4 и ги дели само еден бод на табелата. За двата тима овој меч може да биде клучен за понатамошниот тек на сезоната, па ќе сакаат да избегнат пораз. Рома е благ фаворит поради домашниот терен, но Аталанта нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*