ТИП НА ДЕНОТ (06.01.2024, 20:45) САСУОЛО – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а во фокусот секако ќе бидат натпеварите од Серија А, па ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Сасуоло и Фиорентина.

Сасуоло во катастрофална форма

Сасуоло се наоѓа во катастрофална форма и на последните пет меча запиша четири порази и едно реми, па падна во долниот дел на табелата. Сигурно многу повеќе се очекуваше од овој тим на почетокот на сезоната, а како што стојат работите тимот од Мапеи ќе се бори за опстанок. Сепак, Сасуоло е тим кој знае да изненади кога најмалу се очекува, а доказ за тоа се натпреварите против Интер и Јувентус оваа сезона. Пред три дена претрпе и голем пораз во Купот, па самодовербата на тимот е на многу ниско ниво. Меѓутоа, Сасуоло е тим кој игра одлично на свој терен, па тоа ќе биде единствената предност на овој меч. Сасуоло сигурно ќе направи се за да избегне уште еден пораз и да освои барем еден бод.

Фиорентина игра фантастично оваа сезона

Фиорентина игра фантастично оваа сезона и може да се каже дека е најпријатно изненадување во Серија А. Моментално се наоѓа на четвртото место на табелата, па амбициите на тимот пораснаа многу и сигурно до крај ќе се бори за излез во Европа. Пласман во Лига Европа е императив за овој тим, но сите во Фиренца потајно се надеваат дека оваа сезона може да се стигне до Топ 4 и пласман во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде многу тешко. „Виолетовите“ оваа сезона имаат голем континуитет, па на последните пет меча запишаа четири победи и едно реми. Немаат пораз долго време и сигурно дека ќе сакаат да ја продолжат позитивната серија. Со голема самодоверба патуваат на Мапеи стадионот и целта е освојување на трите бода.

Очекување

Дуел на два тима кои играат отворен фудбал и за гол повеќе од противникот, па очекуваме ефикасен меч со многу голови.

ТИП:

Сасуоло – Фиорентина – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*