Премиер лига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Последниот викенд во годината е секогаш резервиран за премиерлигашки фудбал. Сега на програмата е 20-то коло кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Лутон – Челзи – 2

Лутон во последно време заигра подобро и има два победи со ред, но се уште е во зоната за испаѓање и го чека грчевита борба за опстанок. Челзи е на средина на табелата и се наоѓа пред императив победа за да почне да се искачува на табелата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Астон Вила – Барнли – 1

Астон Вила оваа сезона е најпријатно изненадување во Премиер лигата и моментално е на врвот. Минатото коло испушти голема предност на Олд Трафорд, па сега нема право на кикс. На домашен терен се неприкосновено, па Барнли тешко дека ќе оставои бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Кристал Палас – Брентфорд – ГГ

Дуел на два тима кои се во слободен пад и играат многу лошо во последно време. На последните пет меча играат слабо и немаат победа, па паднаа на табелата, а разликата меѓу нив е само еден бод. Поради тоа овој меч е многу важен за двата тима и ќе сакаат да освојат бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Манчестер Сити – Шефилд Јунајтед – 1-1

Сити поминуваше низ тежок период и падна на табелата, се оддалечи од врвот и сега нема право на кикс. Сега на гости им доаѓа еден од најслабите тимови во лигата, па се освен победа ќе биде „чудо“. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.60 во Mozzart.

Вулверхемптон – Евертон – ГГ

Два тима кои играат многу подобро во однос на минатата сезона и впечатокот е дека полесно ќе обезбедат опстанок. Евертон ако ја немаше казната сигурно ќе беше во горниот дел на табелата. Двата тима ќе играат на победа на овој меч, па поради тоа очекуваме возбудлив меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Нотингем Форест -Манчестер Јунајтед – 2

Форест поминуваше низ серија на порази, а минатото коло запиша голема победа на гостувањето кај Њукасл. Јунајтед пак исто така запиша голема победа со пресврт против Астон Вила. Сега сигурно ќе сака да продолжи со победи бидејќи заостанува на табелата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.20 во 22Bet.

Фулам – Арсенал – 2

Арсенал минатото коло беше изненаден на домашен терен од Вест Хем, па падна на второто место на табелата. Поради тоа сега нема право на кикс и ќе се обиде да ги освои трите бода, иако ова по традиција е тешко гостување за нив. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Тотенхем – Борнумт – ГГ

Тотенхем минатото коло доживеа тежок пораз, иако претходно влезе во серија на победи. „Спарси“ на домашен терен играат одлично и поради тоа се фаворити на овој меч, но Борнмут е тим кој игра убав фудбал и често знае да изненади оваа сезона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Ливерпул – Њуклсл – 3+

Ливерпул во последното колоод годината влегува како лидер на табелата, па сигурно ќе сака да го зачува и новата година да ја започне со победа. Њукасл не е во добра форма, но има голем квалитет и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Вест Хем – Брајтон – ГГ

Дуел на два тима кои играат одлично оваа сезона, а за Вест Хем може да се каже дека е најпријатно изненадување сезонава. Дома игра многу добро, па затоа е благ фаворит, но Брајтон е најдобар на тешките натпревари и кога е малку потценет. Двата тима играат отворен фудбал, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*