Тикет на денот е-Спорт (31.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Годината ја завршуваме со натпревари од турнирот Burning Winter Cup во Crossfire, каде што се играат двата меча од полуфиналето.

Evolution Power – XROCK – 1 @ 1.40 во Bet365

Evolution Power ја освои групата А со три победи и ниту еден пораз, а во борба за финалето ќе се судри со XROCK кој имаше два порази и два триумфи и едвај ја мина групната фаза. Ситуацијата е повеќе од јасна, а во корист на Evolution Power му одат и двете меѓусебни победи против XROCK во изминатите три месеци, па сака да ја заврши годината на најдобар можен начин. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

KingZone Gaming – eStar – 1 @ 1.57 во 22Bet

Екипата на eStar го заслужи своето место во нокаут-фазата со двете победи во групата А кои беа доволни за второ место, додека KingZone Gaming беше одличен сè додека не запиша пораз, но и тоа не ги спречи да се искачат на првото место во групата Б. Очекуваме интересна битка за влез во финалето на Upper Bracket со оглед на тоа дека и во меѓусебни средби е израмнето (1-1). Сепак, со оглед на последните резултати, ние предлагаме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*