Премиер лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 15-то коло во Премиер лига кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Кристал Палас – Ливерпул – 2

Кристал Палас игра добро на домашен терен и тоа е нивниот најголем адут во овој меч. Меѓутоа, Ливерпул е во одлична форма и се бори за титулата, па нема право на кикс на овој меч, Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Брајтон – Барнли – 1

Брајтон е веќе реалност во Премиер лигата, и оваа сезона игра одлично па ќе се бори за горниот дел од табелата. Барнли има за цел да остане во елитата, но го чека гршевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Борнмут – 1

Манчестер Јунајтед е во добра форма и на последните пет меча има четири победи, па почна да се искачува на табелата. Целта останува иста, пласман во Топ 4, па нема право на кикс на овој меч. Борнмут по традиција игра лошо на ова гостување, но сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во22Bet.

Шефилд Јунајтед – Брентфорд – 3+

Шефилд е на последното место на табелата и убедливо најслабиот тим во лигата, па тешко дека ќе успее да обезбеди опстанок, но сезоната е долга и сигурно нема лесно да се предаде. Брентфорд пријатно изненадува оваа сезона и се наоѓа на средина од табелата. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Вулверхемптон – Ботингем Форест – 1

Дуел на два тима кои се борат за опстанок, а Волвс се наоѓа во многу подобра позиција. Предност ќе биде и домашниот терен, па поради тоа е фаворит на овој меч. Нотингем е во серија на лошо резултати и игра многу слабо во последно време. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Bet365.

Астон Вила – Арсенал – ГГ

Ова е вистинско дерби на колото. Астон Вила е најголемо изненадување оваа сезона и сигурно ќе се бори за висока пласман. Минатото коло го надигра шампионот, па атмосферата во тимот е одлична, а домашниот терен ќе биде предност. Арсенал е лидер на табелата и доаѓа по трите бода, а тоа е предуслов за возбудлив меч со голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.65 во22Bet.

Евертон – Челзи – ГГ

Евертон игра добро оваа сезона и доколку не беше казната од 10 бода ќе беше многу повиско на табелата. На последните четири меча запиша три победи и излезе од зоната за испаѓање, но сигурно до крај ќе се бори за опстанок. Челзи игра под очекувањата, но не треба да се отпише. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Фулам – Вест Хем – ГГ

Лондонско дерби и дуел кој по традиција е неизвесен. Двата тима играат добро оваа сезона, па единствена предност може да биде домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365..

Лутон – Манчестер Сити – 2-2

Манчестер Сити влезе во серија од лоши резултати како ретко што се случува во ерата на Гвардиола. Повеќе немаат право на кикс, а ова е идеален меч за да се вратат на победите. Нашиот предлог е 2-2 со квота 1.85 во 22Bet.

Тотенхем – Њукасл – ГГ

Тотенхем одлично ја отвори сезоната, но следуваше голем пад на формата и на последите пет меча запиша четири порази. Њукасл не игра стандардно оваа сезона, па поради тоа овој меч го прави уште понеизвесен. Двата тима играат офанзивен фудбал, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*