Тикет на денот (недела, 10.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден е пред нас со фантастична фудбалска понуда, па искрено немавме потешкотии при изборот на натпревари за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Штутгарт – Леверкузен – ГГ3+ @ 1.81 во Mozzart

Првиот предлог за денешниот тикет ни доаѓа од германската Бундеслига каде што ќе се сретнат две екипи од горниот дел на табелата. Штутгарт важи за едно од најпријатните изненадувања и во моментов тие се во позиција да се борат за ЛШ, а доколку изборат пласман за нив тоа би било огромен успех. Леверкузен од друга страна пак е еден од посериозните кандидати за титула заедно со Баерн Минхен и засега се снаоѓаат одлично. Овде головите не би требало да изостанат, па типуваме ГГ3+ со квота 1.81 во Mozzart.

Рома – Фиорентина – ГГ @ 1.95 во 22Bet

Вечерниот термин за денес од италијанската Серија А е резервиран за натпреварот помеѓу Рома и Фиорентина кој ќе се изигра на Олимпико во Рим. Римјаните влегоа во одлична серија резултати, а тоа го потврдуваат 10-те бода кои ги собраа од претходните четири натпревари. Екипата од Фиренца игра доста променливо и често знаат да победат посилни екипи, а да бидат поразени од многу послаби. Овде очекуваме неизвесен натпревар и најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.95.

Клермонт – Лил – 2 @ 1.80 во 20Bet

Клермонт е дел од црвената зона. Тие играат катастрофално, па оваа позиција може да кажеме дека им е сосема заслужена. Во 12 изиграни натпревари успеаа само 2 пати да победат и 4 пати да ремизираат, а се останато им е запишано како пораз. Лил има амбиции за Лигата на шампиони, но конкуренцијата е огромна за тоа, па големо е прашањето дали ќе ја исполнат својата цел. Гостите не треба да губат бодови на натпревари како денешниот, па затоа типуваме 2 со квота 1.80 во 20Bet.

Килмарнок – Селтик – 2 @ 1.40 во Bet365

Климарнок не е во некоја завидна форма, а тоа најдобро се гледа од последните пет натпревари. Имено, овој тим во тој временски период оствари една победа, едно реми и три порази, па на овој натпревар и не влегуваат со некое добро расположение. Селтик е убедливо на првото место и за нив најважно е домашното првенство. Во минатото коло иако имаа негатива од еден гол во првата половина од натпреварот против Ст. Џонсон, тие на крајот запишаа три бода на своето салдо. Овде типуваме 2 без двоумење со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*