Серија А 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 14-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Јувентус и Наполи.

Јувентус – Наполи – ГГ

Серијата на победи на Јувентус му дадоа на тимот голема самодоверба и се искачи на второто место на табелата. Сепак, впечатокот е дека тимот се уште не е балансиран, се мачи во секој натпревар, но ја постигнува целта и остварува победи. Минатото коло оствари тешка победа против Монца и за момент се искачи на првото место на табелата. Меѓутоа, ова ќе биде најголемиот тест за Јувентус оваа сезона и исходот ќе влијае многу на понатамошниот дел од сезоната. Наполи пак игра под очекуавњата и на ова гостување доаѓа после тешкиот пораз од Интер. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Верона – Лацио – ГГ

Верона и оваа сезона ќе се бори за опстанок, но впечатокот е дека може да избори побрзо опстанок за разлика од минатата сезона кога играше бараж. Верона важи за домашен тим и најголем број од бодовите ги освојува пред своите гледачи. Лацио пак оваа сезона игра под очекувањата и многу променливо. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 воBet365.

Аталанта – Милан – 3+

Уште едно дерби ова коло, помежу два тима кои не поминуваат низ добар период. Аталанта е во слободен пад и со пораз на овој меч ќе биде многу далеку од пласман во Топ 4. Милан се соочува со голем број на повреди, но победи на последните два меча, па сега треба да покаже дека лошиот период е позади „росонерите“. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во22Bet.

Интер – Удинезе – 1-1

Интер со победата во Неапол и дефинитивно покажа дека е прв фаворит за титулата оваа сезона. Меѓутоа, другите тимови му дижат во врат па  нема право на кикс. Интер е голем фаворит на овој меч, а Удинезе игра променливо оваа сезона и се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1-1 со квота 1.90 во Mozzart.

Фросиноне – Торино – ГГ

Дуел на два тима од средината на табелата. Торино се чини дека нема квалитет за ништо повеќе од тоа, а атмосферата во тимот е одлична после големата победа минатото коло. Фросиноне е добар домаќин, а главната цел е да обезбеди опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Монца – Џенова – 1

Монца повеќе не е изненадување и дефинитивно е тим за респект кој може да победи секого на домашен терен. Поради тоа е фаворит на овој меч и очекуваме да ги освои трите бода. Џенава се бори за опстанок и добро и оди оваа сезона. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Салернитана – Болоња – 2

Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на седмото место на табелата, па се згоелмија амбициите на тимот и сега сака да се бори за излез во Европа. Салернитана е на последното место на табелата и ја чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Рома – Фиорентина – ГГ

Рома лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра се подобро и почна да се искачува на табелата. Фиорентина пак оваа сезона игра солидо, особено добро на дерби натпреварите и поради тоа очекуваме неизвесен и возбудлив дуел. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Емполи – Лече – 1X

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Лече е пријатно изненадување оваа сезона и игра могу добро, но Емполи е домаќин и поради тоа е благ фаворит на овој меч. Очекуваме неизвесен дуел, но веруваме дека домаќинот нема да биде поразен. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во 22Bet.

Каљари – Сасуоло – ГГ

Каљари експрено се врати во елитата и сега целта е да избори опстанок. Лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра се подобро. Најсилен адут им е домашниот терен, бидејќи гостите многу тешко победуваат во Сардинија. Сасуоло пак игра топло-ладно и е непредвидлив. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*