Зголемени квоти за натпреварот Јувентус – Наполи

Денес од 20:45 започнува новото коло во италијанската Серија А, а во премиерниот дуел ќе имаме можност да погледнеме вистинско дерби.

Се сретнуваат екипите на Јувентус и Торино. Домаќините се на втората позиција со вкупно 33 бода и учинок од 10 победи, 3 реми и 1 пораз, додека гостите во истиот временски период собраа 24 бода преку 7 победи, 3 реми и 4 порази и се наоѓаат на 5-то место на табелата.

Ова дефинитивно ќе биде интересен и возбудлив натпревар бидејќи двете екипи имаат квалитет во своите редови.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Виктор Осимен прв да постигне погодок коефициент 5.00 зголемен на 5.50
  • 2-1 точен резултат коефициент 9.50 зголемен на 10.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*