Серија А 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 14-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби во Неапол.

Џенова – Емполи – ГГ

Џенова експресно се врато во Серија А и сега целта на овој тим е да остане во елитата. Џилардино врши одлична работа и се чини дека Џенова нема да има проблем да обезбеди опстанок, но ја чека грчевита борба. Нивна предност во овој меч е секако домашниот терен, а Емполи нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Лацио – Каљари – 1

Лацио е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А, игра лошо, а се чини дека играњето во Серија А го зеде данокот. Тимот на Сари моментално се наоѓа на 11-то место на табелата, па нема право на кикс на овој меч. Каљари во последно време заигра подобр и излезе од опасната зона, но тешко ќе стигне до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

Милан – Фросиноне – 3+

Милан минатото коло ја прекна серијата без победи, но много заостанува зад лидерот Интер, па нема право на кикс на овој меч. На гости им доаѓа Фросиноне, па и покрај големиот број на повреди „росонерите“ се фаворити. Очекуваме меч со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Фиорентина – Салернитана – 1

Фиоретина оваа сезона повторно ќе се бори за висок пласман и излез во Европа. Игра одлично на домашен терен, а минатото коло загуби од Милан, но се држеше одлично. Салернитана знае да изненади на некои натпревари, но на гости игра слабо. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Удинезе – Верона – 0-2г

Дуел на два тима кои се борат за опстанок оваа сезона. Ова е директен дуел и двата тима ќе бидат претпазливи, па очекуваме малку голови. Удинезе е во предност поради домашниот терен, н Верона игра цврсто оваа сезона. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.70 во Bet365.

Сасуоло – Рома – ГГ

Рома полека влегува во форма, но имаше исклучително слаб старт на сезоната, па заостанува од врвот. Сасуоло против фаворитите игра одлично и има посебен мотив, а домашниот терен ќе биде голема предност. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.65 во 22Bet.

Наполи – Интер – ГГ

Дерби на колото кое може да биде клучно во понатамшниот дел од сезоната. Наполи заостанува и е пред императив победа со која ќе го направи исклучително интересен шампионатот и ќе се врати во трката за титулата. Интер пак со победа и дефинитивно ќе го потврди статусот на прв фаворит. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Торино – Аталанта – 3+

Торино се чини дека нема да има проблем да обезбеди опстанок оваа сезона, но нема сили за ништо повеќе. Аталанта пак оваа сезона игра бледо и е непредвидлива. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 воBet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*