Премиер лига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 14-то коло во Премиер лига кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и две големи дербија.

Арсенал – Вулверхемптон – 1

Арсенал минатото коло со гол во самиот финиш дојде до победа и до лидерското место на табелата. „Топциите“ играат одлично и ќе сакаат да останат на првото место, па немаат право на кикс. На гости им доаѓа Вулверхемптон кој игра солидно, но прима многу голови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Mozzart.

Брентфорд – Лутон – ГГ

Брентфорд игра добро оваа сезона и е на средина на табелата, но во последно време има пад на формата и запиша два порази по ред. Ова е одлична можност конечно да се врати да освојува бодови. Лутон во последно време заигра подобро и излезе од опасната зона, но сигурно го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Барнли – Шефилд Јунајтед – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Барнли е на последното место и е во серија од пет порази по ред, па сигурно ќе сака конечно да ја прекине црната серија против директниот конкурет. Шефилд во последно време игра се подобро и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во  22Bet.

Нотингем Форест – Евертон – 3+

Еден од најизрамнетите дуели ова коло во Премиер лигата. Двата тима играат непредвидливо и знаат да изненадат, но играат ефикасно и за гол повеќе од противникот. Поради тоа нашиот предлог е 3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Њукасл – Манчестер Јунајтед – ГГ

Едно од двете дербија на колото каде се очекува натпревар со многу возбудувања. Двата тима се на само еден бод разлика на табелата, па ова ќе биде директен дуел на два тима кои се борат за пласман во ЛШ. Јунајтед во последно време игра се подобро и на последните пет меча запиша четири победи. Њукасл пак не игра според очекувањата и мора што побрзо да ја поправи играта. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365.

Борнмут – Астон Вила – X2

Астон Вила е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и моментално се наоѓа на 4-то место на табелата. Тимот на Емери игра одлично и на победа на секој меч, па така ќе биде и на ова гостување. Борнмут е во долниот дел од табелата и се бори за опстанок. Нашиот предлог е двојна шанса X2 со квота 1.50 во  22Bet.

Челзи – Брајтон – 3+

Челзи игра уште една разочарувачка сезона и моментално се наоѓа на 10-то место на табелата. Тимот на Покетино секако има квалитет за да почне да се искачува на табелата и се чини дека тоа е само прашање на време. Сега на гости им доаѓа незгоднот Брајтон кој нема пораз на последните четири меча. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Ливерпул – Филам – 1

Ливерпул остана непоразен на Етихад и со тоа официјално ја најави својата кандидатура за титулата. Во моментов заостануваат зад лидерот Арсенал, па немаат право на кикс на овој меч. Фулам оваа сезона игра солидно, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Вест Хем – Кристал Палас – 1

Вест Хем има комплетно различна сезона од минатата кога се мачеше на дното на табелата. Оваа сезона игра одлично и моментално се наоѓа на 9-то место на табелата. Поради тоа е фаворт на овој меч, а предност секако ќе биде домашниот терен. Кристал Палас игра променливо, но лошо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во  22Bet.

Манчестер Сити – Тотенхем – 3+

Манчестер Сити минатото коло одигра реми со Ливерпул и го препушти врвот, а сега има уште едно големо дерби на програмата. Сити ретко не победува на два натпревари со ред, но Тотенхем е најголемо изненадување оваа сезона. Двата тима играат отворе и ефикасен фудбал, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*