Тикет на денот (недела, 03.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес понудата за обложување е комплетна, па сметаме дека го направивме вистинскиот избор на натпревари за добитен тикет. Ова е нашиот предлог.

Челзи – Брајтон – 1 @ 1.70 во Mozzart

Челзи е најголемото разочарување во досегашниот тек од Премиер лигата. Очекувавме да ги гледаме во борба за титула, но за жал тие се на средината на табелата и заостануваат зад лидерот цели 14 бода. Брајтон од друга страна е без пораз на последните четири дуели, поточно во тој временски период запишаа три реми и една победа во последното коло против Нотингем Форест. На овој натпревар, Челзи ја има улогата на фаворит и очекуваме победа за нив без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Наполи – Интер – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Во 20:45 во терминот од италијанската Серија А ќе имаме можност да погледнеме вистински дерби натпревар. Во Неапол ќе патува тимот на Интер. Наполи е на 4-та позиција, додека Интер е главен конкурент за титула за оваа сезона. Наполитанците на последните пет првенствени дуели запишаа три победи, едно реми и еден пораз, а во нешто подобра форма е тимот на Интер и во минатото коло зедоа важен бод од гостувањето кај Јувентус. Ние овде очекуваме двата тима да постигнат погодок и типуваме ГГ со квота 1.62 во 22Bet.

Барселона – Атлетико Мадрид – ГГ @ 1.67 во 20Bet

Каталонците оваа година имааат многу сериозна конкуренција за титулата во домашната Ла Лига. Во трка се екипите на Реал Мадрид, Жирона, Барса, но и Атлетико Мадрид. Сега во Барселона ќе пристигне екипата на Атлетико Мадрид која е во фантастична форма и има две последователни победи во домашното првенство. За разлика од нив, Барса во последниот натпревар неочекувано ремизираше против Валекано, па и поради тоа се оддалечија од лидерската позиција. Како и да е, наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.67 во 20Bet.

НЕЦ – Ајакс – 2 @ 1.68 во Bet365

НЕЦ влезе во реми серија. Тие запишаа пет последователни нерешени резултати, па тоа придонесе да бидат многу блиску до црвената зона, а општо познато е дека тоа е сценариото кое сакаат да го избегнат по секоја цена. Ајакс од друга страна делува дека ја надмина кризата. Во еден период беа и на дното на табелата, но сега веќе стигнаа до зоната која води во Европа бидејќи во последните четири натпревари собраа 10 бода. Гостите се фаворити на овој натпревар, па се освен победа за нив би било големо изненадување на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.68 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*