ТИП НА ДЕНОТ (02.12.2023, 20:45) МИЛАН – ФРОСИНОНЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Милан и Фросиноне.

Милан пред императив победа

Милан на одличен начин ја започна сезоната, но во последно време следуваше голем пад на формата. На последните пет меча има само една победа и падна на третото место на табелата, па се оддалечи од лидерот Интер. Поради тоа нема право на кикс на овој меч и тренерот Пиоли се наоѓа пред императив победа. Милан се соочува со многу проблеми со повредени фудбалери и за овој меч нема да може да смета скоро на цела одбрана, па во центарот на дефанзивата ќе игра или дете од младинците или Тео Хернандес како принудно решение. Минатото коло Милан запиша тешка победа против Фиорентина, но таа му даде ветер во грб и сега едноставно нема право на кикс.

Фросиноне пријатно изненадување

Фросиноне е едно од најпријатните изненадувања од почетокот на сезоната во Серија А. Целта на овој тим е да избори опстанок во лигата, но моментално се наоѓа на средина на табелета, притоа игра одлично. На последните три меча запиша две победи и загуби од Интер, што беше и за очекување. Фросиноне знае да изненади, па ќе се обиде да освои бодови на гости кај „ранетиот“ Милан, и сигурно нема лесно да се предаде. Меѓутоа, тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи „росонерите“ се наоѓаат пред императив победа.

Очекување

Квалитетот е на страната на домаќинот и Милан се наоѓа пред императив победа, па веруваме дека ќе ги освои трите бода, но исто така очекуваме ефикасен меч.

ТИП:

Милан – Фросиноне – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*