Серија А 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 12-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Салернитана – Лацио – 2

Лацио оваа сезона ја започна под сите очекувања и сите во клубот се разочарани. Целта на тимот на Сари е да обезбеди пласмам во Топ 4, а во моментов е далеку од тоа. Мора што побрзо да почне да освојува бодови, а овој меч е идеален за тоа. Салернитана е на последното место на табелата и тешко ќе дојде до бодови на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Аталанта – Наполи – ГГ

Наполи минатата сезона беше шампион, а оваа сезона е најголемо разочарување во Серија А. Тимот игра лошо, не победува, а тоа доведе и до тренерска смена. На овој меч ќе дебитира Мацари, кој има за цел да ја спаси сезоната. Аталанта игра топло-ладно, па очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Милан – Фиорентина – 3+

Милан е во серија на лоши резултати и падна на третото место на табелата. „Росонерите“ немаат победа веќе четири меча, а на последните два меча испуштија предност од два гола. Веќе почна да се ниша столчето на Пиоли, па се наоѓа пред императив победа на овој меч. Фиорентина игра добро оваа сезона и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Каљари – Монца – 1X

Каљари експресно се врати во елитата и целта на овој тим е да избори опстанок. Тимот во последно време игра се подобро, а најсилна страна за Каљари е секако домашниот терен. Минатото коло одигра добро против Јувентус и атмоефарата во тимот е добра. Но, Монца игра солидно и тешко губи бодови. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во Mozzart.

Емполи – Сасуоло – ГГ

Дуел на два тима кои играат многу непредвидливо оваа сезона. Знаат често да изненадат, но карактеристично е што двата тима играат отворен фудбал и сакаат да се надигруваат. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Фросиноне – Џенова – ГГ

Дуел на два тима кои ќе се борат за опстанок. Фросиноне игра добро и е едно од најпријатните изненадувања па моментално е на средина од табелата. Џенова во последно време игра се подобро и има само еден бод помалку. Очекуваме неизвесен и израмнет дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Рома – Удинезе – 1

Рома е големо разочарување оваа сезона бидејќи бележи слаби резултати, иако многу се засили во летниот преоден рок. Тимот на Мурињо нема право на кикс и мора да почне да освојува бодови и да се искачува на табелата. Удинезе се разбуди во последно време и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Јувентус – Интер – X

Дерби на колото и едно од најголемите дербија во Италија. Дуел на двата првопласирани екипи и исходот многу ќе влиае на понатамошниот тек на сезоната. Интер е лидер и со евентуална победа ќе покаже дека е голем фаворит оваа сезона, но Јувентус во последно време бележи добри резултати, иако не игра убедливо. Нашиот предлог е реми со квота 3.00 во Bet365.

Верона – Лече – 1X

Дуел на два тима кои ќе се борат за опстанок до крајот на сезоната. Верона е во многу потешка ситуација и се наоѓа на претпоследното место со серија од пет порази. Ова е идеала шанса да се прекине црната серија и конечно да се освои барем еден бод. Меѓутоа, Лече игра добро и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во 22Bet.

Болоња – Торино – 1

Болоња е најпријатнот изненадување оваа сезона, игра одлично, особено на домашен терен и се наоѓа во горниот дел од табелата. Болоња има само еден пораз дома, и тоа во првото коло против Милан, па самодовербата е на највисоко ниво. Торино е на средина на табелата, но игра лошо на гостувањата. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.25 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*