Тикет на денот (сабота, 25.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно се враќа клупскиот фудбал и ќе се игра ширум Европа. Немавме дилеми околу составувањето на тикетот. Ова е нашиот предлог за денес.

Манчестер Сити – Ливерпул – ГГ @ 1.53 во Mozzart

Првиот термин во сабота од англиската Премиер лига е резервиран за вистински дерби натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Манчестер Сити и Ливерпул. Улогата на фаворити ја имаат Граѓаните, но тоа не значи дека Ливерпул лесно ќе се предадат. Сити е прв на табелата со вкупно 28 бода, додека Ливерпул има еден бод помалку и се наоѓа веднаш зад нив со 27 бода. Мотивот на овој дуел е огромен, па очекуваме ефикасност и голови. Типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Вердер – Леверкузен – 2 @ 1.45 во 22Bet

Вердер никако да врзат добри резултати. Пред две кола успеаа да победат против Унион Берлин, но веднаш потоа запишаа две последователни реми и повторно се наоѓаат на вториот дел на табелата. Леверкузен пак игра фантастично и во моментов се најсериозни кандидати за титула заедно со Баерн Минхен, но прашање е колку ќе можат да го издржат притисокот кој им се нанесува. Ние овде очекуваме нови три бода за Фармацевтите и типуваме 2 со квота 1.45 во 22Bet.

Рајо Валекано – Барселона – 2 @ 1.62 во 20Bet

Екипата од Валехас има само една победа на последните пет натпревари, па се наоѓаат на средината на табелата во Ла Лига, а за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. Барса некако заостана во борбата за титула и направи многу неочекувани киксови, но овој пат ние сметаме дека ќе земат лесни три бода на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.62 во 20Bet.

Милан – Фиорентина – 1 @ 1.95 во Bet365

Ништо нема да остане од планот за оваа сезона. Тие сакаа реприза на минатата година, но како што стојат работите далеку се од таа мисија. Имено, Милан во моментов е на третото место со 23 бода, а имаат само една победа во последните пет дуели, па на овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Фиорентина после трите последователни порази во минатото коло запишаа победа против Болоња и зедоа три бода, па сега се борба за позиција која води во Европа. Сметаме дека е време за Милан да стави крај на лошата серија и конечно да запишат победа. Типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*