Серија А 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 12-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Лече – Милан – 2

Милан во последно време доживеа пад на формата, а особено болен беше поразот од Удинезе минатото коло. Поради тоа „росонерите“ заостануваат зад лидерот и сега немаат право на кикс. Пред неколку дена го победија ПСЖ, па самодовербата на тимот е голема, а Лече е противник по мерка. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Јувентус – Каљари – 1

Јувентус влезе во серија на победи по 1:0 и оствари важни победи на гостувањата во дерби натпреварите. Атмосферата во тимот е одлична, а Каљари иако е во добра форма, сепак нема големи шанси за бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Bet365.

Монца – Торино – ГГ

Монца и оваа сезона игра над очекувањата и особено добро игра на домашен терен. Поради тоа е благ фаворит на овој дуел. Торино од почетокот на сезоната не остваруваше добри резултати, но има квалитет да се искачи на табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Наполи – Емполи – 1

Наполи заостанува зад лидерот, не остварува резултати според очекувањата, а отсуството на Осимен се приметува во нападот. Меѓутоа, ова е меч каде нема право на кикс, иако Емполи е екипа која знае да изненади. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Фиорентина – Болоња – ГГ

Фиорентина минатото коло доживеа несреќен пораз од Јувентус бидејќи играше одлично и не заслужи пораз. Во последно време „виолетовите“ не успеваат да го покажат својот потенцијал, па ова е меч каде ќе сакаат да се вратат на победите. Болоња пак е најпријатното изненадување сезонава поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Удинезе – Аталанта – 3+

Удинезе игра лошо оваа сезона, но минатото коло направи големо изненадување со победата на Са Сиро, па сега самодовербата е многу поголема и ќе сака да продолжи со позитивните резултати. Аталанта беше поразена од Интер минатото коло и сега ќе се обиде да се врати на победите. Очекуваме ефикасен меч со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Лацио – Рома – ГГ

Дербито на колото се игра во Рим, а тоа секогаш носи возбудлив и неизвесен дуел. Ова дерби може да биде од клучно значење за двата тима бидејќи не ја почнаа сезоната според очекувањата. Двата тима имаат потреба од бодови, па ќе одат на победа, која носи посебен престиж во Рим. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Интер – Фросиноне – 1-1

Интер е лидер на табелата и во серија на добри резултати, па е голем фаворит на овој меч и се очекува лесно да ги освои бодовите. Иако Фросиноне игра над очекувањата оваа сезона и може да биде незгоден. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.70 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*