ТИП НА ДЕНОТ (11.11.2023, 18:00) ЈУВЕНТУС – КАЉАРИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Јувентус и Каљари.

Јувентус експерт за минимални победи

Јувентус се соочува со големи проблеми оваа сезона. Најпрво беше суспендиран Погба, а потоа и Фаџоли, па тоа сигурно влиаеше на тимот. Меѓутоа, Јувентус игра според очекувањата, па и покрај негирањата од Алегри сигурно главна цел оваа сезона за „бјанконерите“ ќе биде Скудетото. Победата над Милан му даде на тимот голема самодоверба и се искачи на второто место на табелата. Сепак, впечатокот е дека тимот се уште не е балансиран, се мачи во секој натпревар, но ја постигнува целта и остварува победи. Неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, но се уште не се знае точно потенцијалот на овој тим. Минатото коло запиша уште една минимална победа со 1:0 на гостувањето кај Фиорентина, па јасно е дека најсилен дел од тимот е одбраната, која прима мал број голови.

Каљари го чека грчевита борба за опстанок

Тимот од Сардинија експресно се врати во Серија А после само една година помината во Серија Б, па сега главната цел оваа сезона ќе биде опстанок во елитата. Меѓутоа, тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема, а Каљари не донесе големи засилувања ова лето. Впечатокот е дека овој тим е силен за Серија Б, но е слаб за најсилната лига. Меѓутоа, Каљари полека влегува во добра форма и запиша две победи со ред и тоа против директни конкуренти, па ќе се обиде да изненади и да освои бод во Торино.

Очекување

Јувентус е голем фаворит на овој меч и очекуваме без поголеми проблеми да ги освои трите бода.

ТИП:

Јувентус – Каљари –1 @ 1.40 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*