Премиерлига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 12-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Вулверхемптон – Тотенхем – 2

Тотенхем е најпријатно изненадување сезонава во Премиер лигата и моментално е лидер на табелата. Ова ќе биде сериозен тест за „Спарси“ бидејќи „волците“ играат добро оваа сезона, но сепак ние предност им даваме на гостите и нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Арсенал – Барнли – 1

Арсенал игра одлично и оваа сезона, па сигурно до крај ќе се бори за титулата во Премеир лигата. Поради тоа нема право на кикс на овој меч против новиот прволигаш Барнли, кој знае да биде опасен и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Кристал Палас – Евертон ГГ

Евертон за разлика од минатата сезона сега игра многу подобро и знае да изненади на гостувањата. Меѓутоа Кристал Палас дома игра одлично и предноста на овој меч е на негова страна. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Манчестер Јунајтед – Лутон – 1

Манчестер Јунајтед е најголемо разочарување оваа сезона и повеќе нема право на кикс и мора да почне да победува. Има противник по мерка бидејќи Лутон е еден од најслабите тимови во лигата. Поради тоа нашиот предлог е 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Борнмут – Њукасл – ГГ

Њукасл игра одлично и оваа сезона и сигурно ќе се бори за висок пласман според квалитетот на тимот, меѓутоа Борнмут дома игра солидно и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Астон Вила – Фулам – 3+

Астон Вила е најпријатно изненадување оваа сезона и сигурно ќе се бори за висок пласман, а од друга страна Фулам оваа сезона игра топло-ладно. Домаќинот е фаворит на овој меч, но веруваме дека ова ќе биде меч со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Брајтон – Шефилд Јунајтед

Брајтон повеќе не е изненадувње бидјеќи и оваа сезона игра најдобар фудбал во Премиер лигата. Остварува одлични резултати и е фаворит на овој меч. Шефилд го чека грчевита борба за опстанок, но тешко дека ќе успее да освои бодови на ова гостување. Нашит предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Mozzart.

Ливерпул – Брентфорд – ГГ3+

Ливерпул е голем фаворит на овој меч и „црвените“ немаат право на кикс бидејќи веќе заостануваат зад лидерот. Меѓутоа, Брентфорд и оваа сезона се покажува како незгоден противник и игра отворен фудбал за гол повеќе од противникот. Поради тоа нашиот предлог е ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

Вест Хем – Нотингем Форест – 1

Вест Хем одлично ја отвори сезоната и игра особено добро на домашен терен, па е фаворит на овој меч и очекуваме дека ќе ги освои трите бода. Нотингем Форест е еден од најслабите тимови во лигата и го чека грчевита борба за опстанок до крајот на сезоната. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Челзи – Манчестер Сити – 1

Манчестер Сити е главен фаворит и оваа сезона за титулата и игра фантастично, особено во дерби натпреварите. Челзи се уште се консолидира и игра под очекувањата, но не смее лесно да се отпише бидејќи има голем квалитет, а домашниот терен ќе биде предност Нашиот предлог сепак е Тип 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*