Тикет на денот (недела, 12.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден фантастичен ден е пред нас во поглед на понудата за обложување. Се игра ширум Европа, а потоа екипите заминуваат на пауза. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Челзи – Манчестер Сити – ГГ @ 1.75 во Mozzart

Челзи лани имаше сезона за заборав, а овој пат се на пат да ни прикажат реприза на истата. Во моментов се на средината на табелата и како што стојат работите повторно ги очекува тешка борба за Европа. Манчестер Сити пак игра фантастично и важат за едни од поголемите фаворити за титула, а исто така бележат и фантастични резултати во Лигата на шампиони каде што го имаат првото место. Овде гостите се во подобра форма, но мотивот е голем на двете страни, па затоа типуваме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Лајпциг – Фрајбург – 1 @ 1.45 во 22Bet

Лајпциг на овој натпревар влегува со одлично расположение, откако во минатото коло остварија важна победа во Белград против тимот на Црвена Звезда. Тие три бода значеа за овој тим пласман во нокаут фазата од ова натпреварување. Фрајбург од друга страна нема некои импресивни резултати, но сепак најважно е што се држат надвор од опасната зона. Лајпциг е голем фаворит на овој натпревар и се освен победа за нив би било големо изненадување. Наш предлог е 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Барселона – Алавес – 1/1 @ 1.80 во 20Bet

Барса игра многу непредвидливо во последно време. Тоа се докажа еднаш на натпреварот против Реал Мадрид каде што после водство во првото полувреме претрпеа пораз и втор пат на натпреварот кој го изиграа во рамките на ЛШ против Шахтјор и забележаа уште еден пораз. Со ова темпо дефинитивно успехот многу тешко ќе стигне. За противник го имаат тимот на Алвес кој по традиција е на втората половина на табелата, но добро е што се надвор од зоната за елиминација. Барса е огромен фаворит против Алавес и веруваме дека ќе ја оправда таа улога. Наш предлог е 1/1 со квота 1.80 во 20Bet.

Алмере – Ајакс – 2 @ 1.45 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи од кои едната е пријатно изненадување, додека другата е тотално разочарување. Алмере на овој натпревар влегува со солидна форма, поточно на последните пет дуели овој тим запиша три победи и две реми, па воопшто нема да биде чудно да се замешаат во борбата за Европа. Ајакс од друга страна до пред едно коло беа верувале или не на дното на табелата, но врзаа две победи и сега делуваат како да им е надмината кризата која ги зафати. Ние овде очекуваме лесна победа за гостите и типуваме 2 со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*