Серија А 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 11-то коло во Серија А кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и дербито помеѓу Аталанта и Интер.

Салернитана – Наполи – 2

Наполи не ја почна најдобро сезоната и заостанува зад лидерот Интер. Минатото коло се спаси од пораз против Милан, иако заостануваше со два гола разлика. Поради тоа нема право на кикс и мора да победи на ова гостување. Особено поради фактот што Салернитана е на последното место на табелата и е прв кандидат за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во Mozzart.

Аталанта – Интер – ГГ

Дербито на колото се игра во Бергамо и ова ќе биде прв сериозен тест за Аталанта оваа сезона. Интер игра одлично, се врати на лидерското место на табелата, па и за тимот на Инзаги ова ќе биде сериозен тест. Ова по традиција е тешко гостување за Интер, па очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Милан – Удинезе – 1

Мила во последните две кола играше две дербија и освои само еден бод, па го испушти лидерското место на табелата. Особено болно беше ремито против Наполи бидејќи „росонерите“ имаа предност од два гола на полувреме. Сега нема право на кикс бидејќи на гости им доаѓа Удинезе кој игра слабо оваа сезона. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Верона – Монца – ГГ

Верона многу добро ја отвори сезоната, но во последно време влезе во резултатска криза, најмногу поради фактот што имаше тешки натпревари. Целта оваа сезона е да се избори опстанок во лигата, а впечатокот е дека овој тим има квалитет за тоа. Монца е стандардна и оваа сезона, но и непредвидлива, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Каљари – Џенова – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и кои оваа сезона се вратија во елитата. Предност за Каљари е домашниот терен, но Џенова е во подобра форма, а и квалитетот е на нејзина страна. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Рома – Лече – 1

Рома оваа сезона игра под сите очекувања, иако значително се засили пред почетокот на сезоната. После поразот од Интер сега нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа, особено поради фактот што игра против многу послаб тим. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Фиорентина – Јувентус – X

Ова е едно од најголемите дербија во северна Италија, особено за Фиорентина која секогаш има специјален мотив против Јувентус. „Виолетовите“ одлично ја отворија сезоната, но во последните два меча запишаа два порази. Јувентус победува, но не е убедлив, па очекуваме на овој меч да нема победник. Нашиот предлог е Тип X со квота 3.00 во Mozzart.

Фросиноне – Емполи – ГГ

Фросиноне игра над сите очекувања оваа сезона и моментално се наоѓа на средина од табелата, иако на последните два меча запиша два порази. Сега игра дома, има противик по мерка и сигурно ќе сака да запише позитивен резултат. Емполи пак знае да изненади оваа сезона, па поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Бет365.

Торино – Сасуоло – 3+

Ова е еден од најнеизвесните дуели ова коло. Многу повеќе се очекуваше од Торино оваа сезона и време е да почне да освојува бодови и да се искачува на табелата. Меѓутоа, Сасуоло е непредвидлив и сака да се надигрува со противникот, па тоа е предуслов за неизвесен дуел со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*