Премиерлига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 11-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Фулам – Манчестер Јунајтед – 3+

Манчестер Јунајтед разочарува и оваа сезона и сите во клубот се незадоволи од резултатите.Момнетално е се наоѓа на 8-то место на табелата и нема повеќе право на кикс, па се наоѓа пред императив победа на овој дуел. Фулам имаше многу промени во тимот ова лето, па игра топло-ладно, поради тоа нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Брентфорд – Вест Хем – ГГ

Брентфорд игра добро во последно време и моментално се наоѓа на средина на табелата, особено добро игра на домашен терен, па тоа ќе биде предност за овој меч. Вест Хем одлично ја отвори сезоната, но во последно време има пад на формата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Барнли – Кристал Палас – ГГ

Неизвесен дуел на два тима кои се борат за опстанок. Барнли е во серија на порази и се наоѓа во зоната за испаѓање, па бодовите им се неопходни. Кристал Палас игра добро оваа сезона и се наоѓа на средина на табелата, па и амбициите на тимот се многу поголеми. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Евертон – Брајтон – 3+

За разлика од минатата сезона Евертон игра многу подобро, но сепак главната цел останува да избори опстанок. Брајтон пак и оваа сезона продолжи со одличните партии и е благ фаворит на овој меч. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Манчестер Сити – Борнмут – 1-1

Манчестер Сити и оваа сезона е главен фаворит за шампионската титула. Тимот на Гвардила игра одлично и минатото коло го прегази градскиот ривал. Овде се очекува лесна победа, па ќе биде чудо ако Борнмут остане непоразен. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.70 во Bet365.

Шефилд – Вулверхемптон – ГГ

Шевилд е најслабиот тим во лигата, се наоѓа на последното место и како што стојат работите експресно ќе се врати во Чемпионшип. Волците оваа сезона играат многу подобро и се на вистинскиот пат. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Њукасл – Арсенал – 3+

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за самиот врв. Формата е на страната на Арсенал, но предност за Њукасл ќе биде домашниот терен. Двата тима играат отворен фудбал и сакаат да се надигруваат, па очекуваме ефикасен меч со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Нотингем Форест – Астон Вила – 2

Нотингем е еден од главните кандидати за испаѓање оваа сезона и го чека грчевита борба за опстанок. Од друга страна Астон Вила игра одлично и оваа сезона сигурно ќе се бори за излез во Европа. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.90 во Bet365.

Лутон – Луверпул – 2-2

Лутон е еден од најслабите тимови во лигата и тешко дека ќе се избори за опстанок во елитата. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата, кој е во одлична форма. Поради тоа очекуваме лесна победа на Ливерпул и нашиот тим е 2-2 со квота 1.70 во 22Bet.

Тотенхем – Челзи – ГГ

Тотехем е најпријатното изненадување оваа сезона и моментално е лидер на табелата. „Спарси“ се уште немаат порази и особено добро играат во дерби натпреварите. Челзи направи многу промени во тимот, но игра под сите очекувања. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 воMozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*