Тикет на денот (недела, 05.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична, па искрено и немавме некој проблеми при изборот на натпревари за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Лутон – Ливерпул – 2/2 @ 1.75 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои се многу различни по квалитет. Домаќините се дел од црвената зона и досега имаат остварено 1 победа, 2 реми и 7 порази, па на своето салдо имаат вкупно 5 бода. Ливерпул за разлика од нив после два неуспеси, односно после едно реми и еден пораз, врзаа две последователни победи во домашното првенство и стигнаа на позиција која води во ЛШ. На овој натпревар очекуваме екипата на Ливерпул да доминира и затоа решивме да типуваме 2/2 со квота 1.75 во Mozzart.

Фиорентина – Јувентус – Х2 @ 1.48 во 22Bet

Фиорентина делува како да влезе во мала криза. Тие имаа одличен почеток, но во последните два натпревари запишаа исто толку и порази. Најпрво беа поразени од Емполи со резултат 0-2, а потоа и од Лацио со минимални 1-0. Јувентус од друга страна ја искористи „можноста“ што не е дел од Европa и се посвети на Серија А, па таму игра солидно и запишува одлични резултати. Ова нема да биде лесен натпревар, но веруваме дека гостите можат да останат непоразени. Ние решивме да типуваме Х2 двојна шанса со квота 1.48 во 22Bet.

Хајденхејм – Штутгарт – 2 @ 1.67 во 20Bet

Екипата на Хајденхејм запиша четири порази и една победа во последните пет натпревари, па самиот учинок зборува дека на овој натпревар ќе влезат со доста лошо расположение. Општопознато е дека приоритет за овој тим е да останат во Бундеслигата повеќе од една сезона, а мора да признаеме дека конкуренцијата е огромна. Швабите од друга страна во минатото коло го запишаа својот втор пораз за оваа сезона, а тоа се случи на домашен терен од екипата на Хофенхајм, но и покрај тоа се во зоната за ЛШ за следната година. На овој натпревар очекуваме Штутгарт да се оправда за грешката и да земе три бода. Типуваме 2 со квота 1.67 во 20Bet.

Розенборг – Молде – ГГ @ 1.53 во Bet365

Екипата на Розенборг оваа сезона е најголемото разочарување во норвешкото првенство. Тие во моментов се поблиску до црвeната зона, отколку до позициите кои носат пласман во европските купови. Молде пак влезе во криза во најлош можен период и тоа го докажаа на последните три првенствени натпревари каде што запишаа исто толку и победи, па сега ги очекува голема борба до крајот на сезоната за да обезбедат излез во Европа. Наш предлог тип за овој натпревар е ГГ со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*