Серија А 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза се враќа клупскиот фудбал, а 9-то коло во Серија А ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и големото дерби помеѓу Милан и Јувентус.

Верона – Наполи – 2

Верона одлично стартуваше, но следуваше пад на формата во последните натпреварари. Примарна цел на тимот и оваа сезона ќе биде обезбедување на опстанок, а сега на гости им доаѓа актуелниот шампион. Наполи ќе биде ослабен поради отсуството на Осимен, но веќе многу заостанува зад лидерот Милан и нема право на уште еден кикс. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Mozzart.

Торино – Интер – ГГ

Торино лошо ја отвори сезоната и се наоѓа во долниот дел на табелата, па ќе мора што побрзо да ја поткрене формата. Интер е голем фаворит, но ова по традиција е тешко гостување за „нероаѕурите“. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Сасуоло – Лацио – 3+

Сасуоло лошо ја отвори сезоната, но потоа следуваа неколку големи победи, па се крена самодовербата на тимот. Лацио пак игра под сите очекувања и веќе многу заостанува од врвот, па нема право на кикс и ќе игра за победа. Двата тима играат отворен фудбал и очекуваме многу голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Рома – Монца – 1

Рома игра под сите очекувања оваа сезона, иако значително го засили тимот во летниот преоден рок. Мурињо е под притисок и мора да почне да освојува бодови, а ова е одличен момент за тоа. На Олимпико доаѓа Монца, која е незгоден противник, но според квалитетот сигурно е аутсајдер. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Болоња – Фросиноне – 1

Болоња е најпријатното изненадување од почетокот на сезоната и има само еден пораз, а минатото коло надомести два гола негатива против Интер и остана непоразена. Поради тоа очекуваме да ги освои трите бода. Меѓутоа, Фросиноне игра над сите очекувања оваа сезона, се наоѓа на 8-то место и е многу незгоден противник. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 воBet365.

Салернитана – Каљари – ГГ

Дуел на два тима кои ќе се борат за опстанок и кои се на дното на табелата. Салернитана го промени тренерот и игра на домашен терен па поради тоа предноста е на нејзина страна. Меѓутоа Каљари нема лесно да се предаде и сигурно ќе сака да освои бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Аталанта – Џенова – 1

Аталанта во последните пет кола има само две победи и веќе заостанува од врвот и се наоѓа на 6-то место на табелата. Поради тоа ќе мора што побрзо да ја поправи формата бидејќи целта на „Божицата“ да заврши во Топ 4. Ова е одлична можност за три бода, бидејќи гостува Џенова која игра слабо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Милан – Јувентус – ГГ

Дерби на колото и дуел на два тима кои до крај ќе се борат за Скудетото. Милан е ослабен поради суспензијата на Тео и Мањан, но и повредата на вториот голман Спортиело. Меѓутоа „росонерите“ покажаа дека оваа сезона имаат широк ростер и домашниот терен ги прави благи фаворити. Јувентус не игра во Европа и оваа сезона се бори за Скудето, а ова ќе биде најголем тест за тимот на Алегри. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Удинезе – Лече – 1

Удинезе се уште нема победа оваа сезона и се наоѓа во доолниот дел на табелата, па ова е вистинска можност за првата победа на тимот од Фриули. На гости им доаѓа Лече, кој е пријатно изненадување оваа сезона и се наоѓа во горниот дел од табелата. Сепак, квалитетот и домашниот терен се на страната на Удинезе па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Фиорентина – Емполи – 1

Големо тосканско дерби каде очекуваме возбудлив меч и голема битка за бодови. Фиорентина игра одлично оваа сезона и во овој меч влегува со голема самодоверба после победата победа над Наполи. Емполи сигурно нема лесно да се предаде, но оваа сезона игра многу слабо, особено на гости. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*