Тикет на денот (недела, 22.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После паузата за репрезентации, овој викенд се врати клупскиот фудбал и на „менито“ за обложување имаме огромен број натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лил – Брест – 1 @ 1.75 во Mozzart

Лил некако заостана во борбата за титула, па тие оваа година ќе мора да се задоволат само со евентуален пласман во Европа. Од досега прикажаното лесно може да заклучиме дека овој тим не игра како што очекуваа, но до крајот има уште многу и секако дека може да го поправат впечатокот. Брест е уште едно големо изненадување во француската прва лига и ретко кој веруваше дека тие во некој момент ќе се наоѓаат на позиција која води во Европа. Ние овде предност даваме на Лил и типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Аталанта – Џенова – 1 @ 1.55 во 22Bet

Аталанта со пораз од Лацио ја прекина фантастичната серија резултати која траеше пет натпревари. Во еден спектакуларен натпревар кој се изигра во Рим, Аталанта претрпе пораз со резултат 3-2. Нивниот противник, екипата на Џенова има амбиции само за опстанок и ништо повеќе. Засега тој план им се остварува солидно, а искрено очекуваме и со такво темпо да продолжат. Бодовите очекуваме да ги земе Аталанта и типуваме 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Хераклес – Твенте – 2 @ 1.57 во 20Bet

Хераклес игра доста променливо оваа сезона. На стартот започнаа лошо, но набргу потоа врзаа две победи, но тоа не траеше долго и веднаш потоа врзаа три неуспеси, односно две реми и еден пораз. Паузата за репрезентации ја искористија за пријателски дуел каде што беа поразени со резултат 4-1 од германскиот Шалке, па на овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Твенте од друга страна мора да ги пофалиме и ако продолжат со ова темпо, големи се шансите за следната сезона да ги гледаме во Европа. Типуваме 2-ка со квота 1.57 во 20Bet.

Виљареал – Алавес – 1 @ 1.62 во Bet365

Екипата на Виљареал потфрли оваа сезона. Тие во 9 изиграни натпревари запишаа само 2 победи и 2 реми, а останатите 4 им се порази, па со ваков учинок воопшто не е чудно што се наоѓаат на втората половина на табелата. Ист таков учинок има и Алавес кој им е денешен противник, па се на делба на 17-та позиција. Ова делува како идеална можност за Виљареал да ја прекине лошата серија резултати и конечно да запишат победа. Наш предлог е 1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*