Зголемени квоти за натпреварот Челзи – Арсенал

Денес терминот од 18:30 во англиската Премиер лига е резервиран за еден дерби натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Челзи и Арсенал.

Челзи некако потфрли и оваа сезона и се наоѓа на средината на табелата со само 11 освоени бодови, додека Арсенал е на 2-то место со вкупно 20 бода.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Николас Џексон да постигне погодок со глава коефициент 19 зголемен на 21
  • Габриел Мартинели да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 23 зголемен на 26

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување
без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*