Серија А 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата е вонредно коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари, а фаворитите на хартија имаат лесна улога.

Каљари – Милан – 2

Милан одлично ја отвори сезоната со три победи, а потоа следуваше дебакл во дербито со Интер. Меѓутоа „росонерите“ минатото коло покажаа дека го надминале тој пораз и запишаа победа, па се сигурно фаворити во овој дуел. Каљари на домашен терен сигурно нема лесно да се предаде и ќе се бори да освои бодови. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Емполи – Салернитана – ГГ

Емполи е најлошиот тим во лигата и е на последното место со најслаб напад и најслаба одбрана. Меѓутоа, сега има противник по мерка да освои бодови и ќе даде 100% од силите да одигра добро пред своите гледачи. Салернитана покажа дека има солиден тим и е незгоден противник, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Верона – Аталанта – ГГ

Верона одлично ја отвори оваа сезона и се чини дека многу полесно ќе обезбеди опстанок за разлика од минатата сезона. Иако минатото коло беа поразени од Милан, сепак оставија одличен впечаток на „Сан Сиро“. Аталанта оваа сезона игра променливо и е непредвидлива. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Интер – Сасуоло – 1-1

Интер има перфектен старт на сезоната и покажа дека е прв фаворит за титулата оваа сезона. Игра одлично, особено на домашен терен и атмосферата во тимот е одлична. Сасуоло доаѓа после големата победа над Јувентус, но јасно е дека ќе им биде потребно „чудо“ да заминат со бодови од Милано. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во Mozzart.

Лацио – Торино – 1

Лацио го има еден од најлошуте стартови во последните години и тимот на Сари игра навистина лошо, но повеќе нема право на кикс. Овој може да биде клучен дуел за иднината на тренерот, па Лацио ќе направи се за да дојде до трите бода. Торино пак игра солидно и нема лесно да се предаде, но сепак ние предност му даваме на домаќинот. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во Bet365.

Наполи – Удинезе – 1

Наполи игра непрепознатливо оваа сезона, нема победа на последните три меча и поради тоа нема право на кикс. Сега има противник по мерка конечно да се врати на победите и веруваме дека ќе победи пред своите навивачи. Удинезе игра очајно оваа сезона и се наоѓа во зоната за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Фросиноне – Фиорентина – 3+

Фиоретина е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, игра добро, иако лесно загуби бодови на некои натпревари. Фросиноне исто така игра одлично, нема пораз на последните четири меча и е опасен на домашен терен. Очекуваме голема битка и ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Монца – Болоња – ГГ

Дуел на две солидни екипи кои ќе се борат за средина на табелата и не би требало да имаат проблем да обезбедат опстанок. Минатото коло двата тима одиграа одлично против фаворитите, па во одлично расположение влегуваат во овој меч. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Џенова – Рома – ГГ

Џенова добро ја отвори сезоната после враќањето во Серија А и покажа дека ќе биде „тврд орев“ особено на домашен терен. Од друга страна Рома игра под сите очекувања, особено после големите засилувања ова лето. Веќе притисокот врв Мурињо е голем и „волчицата“ се наоѓа пред императив победа, иако тоа ќе биде многу тешко на ова гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*