Тикет на денот (среда, 27.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со богата понуда. Има многу вонредни кола, куп мечеви, но и одложени дуели од летово. Ова е нашиот предлог тикет за днеес.

Емполи – Салернитана – 1 @ 2.33 во Mozzart

Eмполи нема друг избор, просто мора да победи. После пет изиграни натпревари, имаат исто толку порази и, за жал, се уште немаат постигнато гол, а примијаат дури 13. Сепак, во неделата, во натпреварот со Интер, се виде благ напредок, но сепак го изгубија тој дуел со минимален резултат од 1:0. Имајќи предвид дека во првите пет кола играа против Јувентус, Рома и Интер, може да се каже дека само поразот против Верона на почетокот на шампионатот беше кикс. Салернитана е тим кој исто така ќе се бори за останок, па бодовите од овој дуел се двојно важни. И гостите од Салерна се уште без победа, но собраа три бода од реми натпреварите против Рома, Удинезе и Фросиноне. Наш предлог е 1 со квота 2.33 во Mozzart.  

Виљареал – Жирона – 1Х&ГГ @ 2.05 во 22Bet

Каталонците се сензација на оваа сезона во Ла Лига. Жирона е на втората позиција на табелата, но има натпревар помалку од Барса, па со евентуална победа би ја презеле лидерската позиција. Не знаеме што се случи со овој тим, но дефинитивно се одличен тим за гледање. Виљареал не може да се пофалат со таков добар старт бидејќи два пати беа поразени, а во неделата изиграа реми кај Рајо Валекано. Сепак сметаме дека Виљареал може да им се спротистави сериозни денес, п затоа одлучивме да типуваме 1Х&ГГ со квота 2.05 во 22Bet.

Твенте – Витесе – 1/1 @ 1.98 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи кои се во тотално различна форма. Домаќините имаат четири победи и еден пораз, додека гостите пак имаат една победа и четири порази. Твенте се наоѓа на одличната 3-та позиција и може да кажеме дека се комплетно задоволни од досега прикажаната игра. Витесе пак ако продолжат вака ќе се најдат во сериозни проблеми и за да го избегнат таквото сценарио ќе мора да започна со подобра игра, но за жал тешко дека ќе успеат да земат бодови на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*